AKP, ABD-Rusya krizine müdahil olurken yakalandı

Özgür Şen

10 Mart 2017

Ekim Alptekin... AKP döneminde hızla zenginleşmiş, halen DEİK bünyesinde faaliyet gösteren Türk-Amerikan İş Konseyinin başkanlığını yapan bir iş adamı.

Ekim Alptekin... AKP döneminde hızla zenginleşmiş, halen DEİK bünyesinde faaliyet gösteren Türk-Amerikan İş Konseyinin başkanlığını yapan bir iş adamı.

Michael Flynn... ABD Başkanı Trump'ın Ulusal Güvenlik danışmanıyken Rusya ile ilişkileri nedeniyle istifa etmek zorunda kalan emekli general.

Bu ikilinin aralarındaki ilişki üzerinde uzun zamandır konuşuluyordu. Flynn'in Gülen'i Humeyni'ye benzetip Türkiye'ye iade edilmesi gerektiğini belirten yazısının, ABD'de sık rastlanan bir lobi faaliyetinin ürünü olduğu, Flynn'in bu yazı ve benzer yöndeki diğer çalışmaları için Türkiye'den para aldığı iddia ediliyordu.

Buna bir iddia denemez artık. Ekim Alptekin'in şirketi ile Flynn'in danışmanlık şirketi arasında yapılan anlaşma somut olarak ortaya çıktı. Alptekin'in hâlâ bunu reddetmeye çalışması komik. Çünkü Flynn'in şirketi bu anlaşmayı ve lobiciliği kabul ediyor ve hatta ilgili yazının onay almak üzere Alptekin'e gönderildiği gibi bu ilişkiye dair başka bilgiler de ver...
Devamını okumak için tıklayın

soL - soL gazetesi köşe yazarları - Özgür Şen - Özgür Şen'in son yazısı - Özgür Şen'in son köşe yazısı - Özgür Şen'in yazıları - Özgür Şen'in bugünkü yazısı - Özgür Şen'in bugünkü köşe yazısı - Özgür Şen'in dünkü köşe yazısı - Özgür Şen'in köşe yazısı - Özgür Şen'in dünkü yazısı - Özgür Şen'in tüm köşe yazıları - Özgür Şen'in tüm yazıları - Özgür Şen yazıları

soL - Özgür Şen Son Köşe Yazıları: