Daldaki ve eldeki kuş!

Ercan Güven

4 Mayıs 2021

Daldaki “şampiyonluk kuşuna” bakarken eldeki “ikincilik kuşunu” bırakmadı Fenerbahçe… Hatta biraz sıktı galiba Kadıköy’de!

Daldaki “şampiyonluk kuşuna” bakarken eldeki “ikincilik kuşunu” bırakmadı Fenerbahçe… Hatta biraz sıktı galiba Kadıköy’de!
Maça öyle bir başladı ki ev sahibi, sanki sahada maç değil karnaval vardı.
Bilinen baskı değildi bu… Adeta sanattı.
Gol adamı Emrah’ı da bırakıp İstanbul’a gelmek zorunda kalan Erzurumspor, Fenerbahçe ile arasındaki teknik farkı bir tek şekilde kapatabilirdi; o da mücadeleydi.
Erzurumspor mücadeleyi biraz abartıp açık oynayınca, tam tersine Fenerbahçe’nin yetenekli orta sahalardan kurulu öndeki beşlisine istemediği kadar alan açtı ve gol yağmuru başladı.
Mesut topu özlemişti. Kanatlara geçince hem ortadaki ağır markajdan kurtuldu hem de İrfan Can’ı rahatlattı. Gezgin Mert Hakan ve içeri girmekte becerili Pelkas arkadaki top ustası Sosa’dan gelen paslarla Erzurumspor kalesini hallaç pamuğuna çevirdi ve 14 dakikada üç gol attı.
Ardından rölantiye aldı Fenerbahçe. Bir yandan aktif dinlenirken bir yandan da futbolun fantastik yönüyle ilişkili pasla...
Devamını okumak için tıklayın

Skorer - Skorer gazetesi köşe yazarları - Ercan Güven - Ercan Güven'in son yazısı - Ercan Güven'in son köşe yazısı - Ercan Güven'in yazıları - Ercan Güven'in bugünkü yazısı - Ercan Güven'in bugünkü köşe yazısı - Ercan Güven'in dünkü köşe yazısı - Ercan Güven'in köşe yazısı - Ercan Güven'in dünkü yazısı - Ercan Güven'in tüm köşe yazıları - Ercan Güven'in tüm yazıları - Ercan Güven yazıları