Asli gündem mi demiştiniz!

Okan Müderrisoğlu

8 Nisan 2021

AK Parti'nin dünkü grup toplantısı, özellikle iki açıdan dikkate değerdi...

AK Parti'nin dünkü grup toplantısı, özellikle iki açıdan dikkate değerdi...
1- 104 emekli amiralin, "muhtıranın parmak, darbe mekaniğinin ayak izini" içeren bildirisine dair değerlendirmeler.
2- Ülkenin asli gündemine ilişkin tespitler!
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın olayı ele alış biçimi, "zincirleme reaksiyon" riskini gördüğünü ve buna dönük duruş geliştirdiğini teyit ediyordu.
Nitekim 27 Nisan (2007) e-muhtırasına karşı, Hükümetin net tavrının oluşmasında ve kamuoyuna yapılan siyasi açıklamanın yazımında rol alan kıdemli siyasetçiler şöyle diyordu:
"Eğer bu kadar güçlü ve kararlı tepki göstermeseydik, denizcilerin arkasından karacılar, havacılar derken sivil görünümlü farklı unsurlar da sıraya girerdi!"
Özetle...
AK Parti kadroları, 4 Nisan'ı tesadüfi bir bildiri (!) veya masum görüş açıklama gibi görmüyor. Aksine, siyasi ve toplumsal stresi artırmaya dönük öncü ve artçı şok dalgasının bir fazı gibi yorumluyor. CHP'nin dilini ve üslubunu ise her açıda...
Devamını okumak için tıklayın

Sabah - Sabah gazetesi köşe yazarları - Okan Müderrisoğlu - Okan Müderrisoğlu'nun son yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun son köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun yazıları - Okan Müderrisoğlu'nun bugünkü yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun dünkü köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun dünkü yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun tüm köşe yazıları - Okan Müderrisoğlu'nun tüm yazıları - Okan Müderrisoğlu yazıları

Sabah - Okan Müderrisoğlu Son Köşe Yazıları: