Tencereyi kaynatanlar ile toplumu kaynatanların farkı!

Okan Müderrisoğlu

7 Eylül 2021

Önceki gece yayımlanan ve 2022-24 dönemini kapsayan "Orta Vadeli Program" (OVP), samimi ve adil değerlendirme yapmak isteyenler için çok şey anlatıyor.

Önceki gece yayımlanan ve 2022-24 dönemini kapsayan "Orta Vadeli Program" (OVP), samimi ve adil değerlendirme yapmak isteyenler için çok şey anlatıyor.
OVP'nin genel mesajları doğrultusunda bugünkü Türkiye'ye, özellikle de siyasi ortama bakıldığında üç kategori dikkati çekiyor:
1- Tencereyi kaynatma uğraşı verenler.
2- Toplumu kaynatmak için elinden geleni ardına koymayanlar.
3- Görev ve sorumluluğunu yerine getirmek yerine işi kaynatanlar.
Bu üç başlık, eleştiri ve özeleştiri bağlamında analiz edildiğinde umumi manzara şöyle görünüyor:
Birincisi... Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ittifak ortağının da desteği ile reel politiği yönetme ve dengeli ekonomiyi sürdürebilir kılma yolunda müthiş uğraş veriyor. Son üç yılda, eski ABD Başkanı Trump'ın Türkiye ekonomisini hedef alan düşmanca tutumuna bir de küresel pandemi şoku eklendi. Ve arada muhalif merkezleri motive eden yerel seçim mücadelesi de yaşandı. Biraz sonra işaret edeceğim üzere... Türkiye için en önemli kon...
Devamını okumak için tıklayın

Sabah - Sabah gazetesi köşe yazarları - Okan Müderrisoğlu - Okan Müderrisoğlu'nun son yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun son köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun yazıları - Okan Müderrisoğlu'nun bugünkü yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun dünkü köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun dünkü yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun tüm köşe yazıları - Okan Müderrisoğlu'nun tüm yazıları - Okan Müderrisoğlu yazıları

Sabah - Okan Müderrisoğlu Son Köşe Yazıları: