Ekonomide İnce Ayar Zamanı...

Okan Müderrisoğlu

31 Ağustos 2021

Şu Türkiye tablosuna dikkat edelim...

Şu Türkiye tablosuna dikkat edelim...
Afganistan gibi kaotik bir ülkeden 24 saat içinde vatandaşlarını, 48 saat içinde askerlerini tahliye edebiliyor. Ki pek çok büyük devletin hâlâ tamamlayabildiği bir operasyon değil bu.
Milli savunma doktrinlerinde yapısal değişikliği gerektiren İHA ve SİHA teknolojisi ile ezber bozuyor.
Yangın, sel felaketi, deprem... Birbiri ardına gelen doğal afetlere anında müdahale ediyor, ilk dakikadan itibaren yaraları sarıyor ve bir yıl içinde vatandaşının iskân dahil temel ihtiyaçlarını gideriyor.
Asya'dan Afrika'ya, Balkanlardan Kafkaslara kadar uzanan zorlu coğrafyalarda milli menfaatleri doğrultusunda bayrak dalgalandırıyor ve el attığı alanlarda somut sonuçlar elde ediyor...

***

İşte bu "Büyük Türkiye" fotoğrafının gölgelenmemesi için "ince ayar gerektiren" konulara daha fazla odaklanmak gerekiyor. Yani, "ekonomide mikro önlemlerin" önemi giderek artıyor.
Neden?
Çünkü Türkiye, pandemi şokunun o...
Devamını okumak için tıklayın
Sabah - Sabah gazetesi köşe yazarları - Okan Müderrisoğlu - Okan Müderrisoğlu'nun son yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun son köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun yazıları - Okan Müderrisoğlu'nun bugünkü yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun dünkü köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun dünkü yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun tüm köşe yazıları - Okan Müderrisoğlu'nun tüm yazıları - Okan Müderrisoğlu yazıları

Sabah - Okan Müderrisoğlu Son Köşe Yazıları: