Yanlışla, çarpıtmayla, yalanla mücadele!

Okan Müderrisoğlu

18 Eylül 2021

TBMM, Anayasa gereği 1 Ekim'de toplanacak ve geleneksel olduğu üzere Cumhurbaşkanı'nın açılış konuşması ile yeni yasa dönemine başlayacak.

TBMM, Anayasa gereği 1 Ekim'de toplanacak ve geleneksel olduğu üzere Cumhurbaşkanı'nın açılış konuşması ile yeni yasa dönemine başlayacak.
Görünen o ki Meclis, oldukça sıcak tartışmalarla açılacak.
Peki ama neden?
Çünkü... Hem gündemin konuları hassas hem de Türkiye'nin erkenden seçim atmosferine taşınması girişimleri söz konusu.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, genel kurula hitabı sırasında, iç ve dış meselelere dair geniş bir ufuk turu yaptıktan sonra, Meclis'ten beklenti ve temennilerini paylaşması da kuvvetle muhtemel. Öyle ki... Öncelikle ele alınmasını arzu ettiği başlıkları ve gerekçelerini sıralaması da sürpriz olmayacaktır. İşte bu konuların başında, Erdoğan'ın ifadesi ile "yalan terörü" geliyor.
Hali hazırda, AK Parti ve MHP kurmaylarının üzerinde çalıştığı bir taslak mevcut. Bu çerçeve metin, iddia edildiği gibi bir "sosyal medya düzenlemesi" değil aslında. Bunu daha çok "dezenformasyonla mücadele" çabası olarak değerlendirmek mümkün.

***<...
Devamını okumak için tıklayın

Sabah - Sabah gazetesi köşe yazarları - Okan Müderrisoğlu - Okan Müderrisoğlu'nun son yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun son köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun yazıları - Okan Müderrisoğlu'nun bugünkü yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun dünkü köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun dünkü yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun tüm köşe yazıları - Okan Müderrisoğlu'nun tüm yazıları - Okan Müderrisoğlu yazıları

Sabah - Okan Müderrisoğlu Son Köşe Yazıları: