Kılıçdaroğlu ve ‘cambaza bak cambaza’ oyunu

Okan Müderrisoğlu

14 Ekim 2021

Artık taktik ve stratejileri iyice netleşiyor. İstedikleri sonucu almak için tutturdukları yolu da amaca ulaşmak için kullandıkları yöntemleri de gizleme gereği duymuyorlar.

Artık taktik ve stratejileri iyice netleşiyor. İstedikleri sonucu almak için tutturdukları yolu da amaca ulaşmak için kullandıkları yöntemleri de gizleme gereği duymuyorlar.
İstanbul seçimlerinde tatbikatı yapılan hareket tarzı, 25 Temmuz 2020'deki CHP Kurultay'ında resmen ilan edilen "dostlarla ittifak" modeliyle ete kemiğe bürünmüş görünüyor. Her ne pahasına olursa olsun iktidarı elde etme hırsı, sandığa sadakat ve millete güven söylemi ile kamufle edilse de "sevgi kelebeği" makyajı, pratikte dökülüveriyor.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini 2010'da partinin başına taşıyan şartları oluşturanlara taviz verebileceğini hissettiriyor. 10 yıl önceki CHP'de "yerel özerklik" söylemi ile göreve başlayan, daha sonra ilk sayfasını bizzat yırtmak zorunda kaldığı "Kürt Raporu"nu hazırlatan Kemal bey, bugün sanki fabrika ayarlarına dönüyor. Yani, müesses CHP nizamında uygulamaya taşıyamadığı, haliyle çark ettiği bir dizi projeyi fırsattan istifade hayata geçirmek için ad...
Devamını okumak için tıklayın

Sabah - Sabah gazetesi köşe yazarları - Okan Müderrisoğlu - Okan Müderrisoğlu'nun son yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun son köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun yazıları - Okan Müderrisoğlu'nun bugünkü yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun dünkü köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun köşe yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun dünkü yazısı - Okan Müderrisoğlu'nun tüm köşe yazıları - Okan Müderrisoğlu'nun tüm yazıları - Okan Müderrisoğlu yazıları

Sabah - Okan Müderrisoğlu Son Köşe Yazıları: