Yeni yılda çözmemiz lazım

Nihat Hatipoğlu

11 Ocak 2019

Çağımızın getirdiği yığınla problemle karşı karşıyayız.

Çağımızın getirdiği yığınla problemle karşı karşıyayız.
Sadece biz değil, bütün insanlık bu sıkıntılardan mustarip. Kin, nefret, önyargı, haset, düşmanlık, şiddet, aymazlık, iki yüzlülük ve benzeri sıkıntılar günden güne tırmanıyor. İnsanımız tanınmaz hale geliyor.
Kadına şiddet, çocuk cinayetleri, çocuk tacizleri, hayvanlara şiddet, hayvanların başıboş bırakılması, kin ve nefretin derinleştirilmesi, kadına taciz, hakkaniyetten uzaklaşma, kibir, gösteriş ve benzeri problemlerimiz var. Bunları çözmek için de el ele vermek zorundayız.
Suçlu arayacağımıza, suçun ve günahın oluşacağı alanı kurutmak zorundayız. Restleşerek, birbirimize hakaret ederek neyi çözeceğiz! Tehdit ederek neyi çözeceğiz. Çirkin ve tehditkar söze muhatap olanlar, aynı çirkinlikte cevap verseler ne olacak?
Kendimizi tam bir kaosun ortasında bulacağız.
Bu yıl da ele almamız gereken meselelerimiz var. Onları geçen yıllarda gerektikçe tweetlerimle, yazı ve TV programlarımla dile getirmiştim.
Bu...
Devamını okumak için tıklayın

Sabah - Sabah gazetesi köşe yazarları - Nihat Hatipoğlu - Nihat Hatipoğlu'nun son yazısı - Nihat Hatipoğlu'nun son köşe yazısı - Nihat Hatipoğlu'nun yazıları - Nihat Hatipoğlu'nun bugünkü yazısı - Nihat Hatipoğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Nihat Hatipoğlu'nun dünkü köşe yazısı - Nihat Hatipoğlu'nun köşe yazısı - Nihat Hatipoğlu'nun dünkü yazısı - Nihat Hatipoğlu'nun tüm köşe yazıları - Nihat Hatipoğlu'nun tüm yazıları - Nihat Hatipoğlu yazıları