Türkiye’nin bugünü dününden, yarını da bugününden daima daha iyi olmuştur

Mehmet Barlas

4 Mayıs 2021

Yabancılar ve kendilerini yabancı olarak görenler hep aynı soruyu sorarlar... "Durumu nasıl görüyorsun?" "Ülkenin gidişi hakkında ne düşünüyorsun?" "Ekonomi ne olacak?"

Yabancılar ve kendilerini yabancı olarak görenler hep aynı soruyu sorarlar... "Durumu nasıl görüyorsun?" "Ülkenin gidişi hakkında ne düşünüyorsun?" "Ekonomi ne olacak?"
Bu tip soruları soranlara hep aynı cevabı veririm:
- Ben kendimi bildim bileli bu ülkenin bugünü dününden, yarını da bugününden daima daha iyi olmuştur... Bu durumun değiştiğini hayatım boyunca hiç görmedim. Özetlersem, ben ülkeme çok güveniyorum...

İstisnalar
Tabii ki durumu farklı gösteren gelişmeler de zaman zaman olabilir. Örneğin, içinde bulunduğumuz ve tam kapanma denilen anormal yaşam tarzını daha da karmaşıklaştıran durumlar var. Polisin önüne gelene ceza yazması ve bu cezaların insanların gelirlerinin çok üzerinde olması böyle durumlara örnek olabilir. Bunun gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan Büyükada'nın fayton atlarının kayıp olduğu ortaya çıkmıştı. Atların 224'ünün bakımsızlıktan öldüğü öğrenildi. Ama yine de yarına güvenmeliyiz.

Rekor kırılıyor
Mes...
Devamını okumak için tıklayın

Sabah - Sabah gazetesi köşe yazarları - Mehmet Barlas - Mehmet Barlas'ın son yazısı - Mehmet Barlas'ın son köşe yazısı - Mehmet Barlas'ın yazıları - Mehmet Barlas'ın bugünkü yazısı - Mehmet Barlas'ın bugünkü köşe yazısı - Mehmet Barlas'ın dünkü köşe yazısı - Mehmet Barlas'ın köşe yazısı - Mehmet Barlas'ın dünkü yazısı - Mehmet Barlas'ın tüm köşe yazıları - Mehmet Barlas'ın tüm yazıları - Mehmet Barlas yazıları

Sabah - Mehmet Barlas Son Köşe Yazıları: