Bir Lider!.. Bir Halk!.. Ve İki Gazeteci!..

Hıncal Uluç

15 Temmuz 2021

15 Temmuz 2016 akşamı, pek çok yaz gecelerini geçirdiğim Enka Açık Hava Tiyatrosu'nda çok sevdiğim Yeni Türkü'yü izliyordum.

15 Temmuz 2016 akşamı, pek çok yaz gecelerini geçirdiğim Enka Açık Hava Tiyatrosu'nda çok sevdiğim Yeni Türkü'yü izliyordum.
Araya yaklaşmıştık ki, tribünde kıpırdanmalar başladı. İnsanlar ceplerine davranıyor, fısıldaşıyor, bazıları hatta kalkıp gidiyordu..
Ara verilir verilmez dışarıdaki Ercan'ı aradım.. "Bir şeyler oluyor, bir öğren bakalım" dedim.
Az sonra döndü.. "Askerler ihbar almışlar herhalde. Köprüyü tutmuşlar, Avrupa yakasına araç geçirmiyorlarmış" dedi. Dedi ama, pek de öyle olmadı.
İkinci yarı için orkestra yerini aldığında tribünlerde bir avuç seyirci kalmıştı. Derya, "Dışarıda ilginç şeyler oluyor. Konseri burada bitirmeye karar verdik. Geleneksel final parçamızla sizi uğurluyoruz" dedi ve türküsüne girdi.
"Haber düştü devlete de.."
Nerden bilecektik, devlete düşenin haber değil, ateş olduğunu..
Eve kadar çok sakin geldim. Taa Bayrampaşalarda oturan Ercan da az sonra telefon etti. "Yollar rahat. Görünürde bir şey yok.." Oysa vardı.. E...
Devamını okumak için tıklayın

Sabah - Sabah gazetesi köşe yazarları - Hıncal Uluç - Hıncal Uluç'un son yazısı - Hıncal Uluç'un son köşe yazısı - Hıncal Uluç'un yazıları - Hıncal Uluç'un bugünkü yazısı - Hıncal Uluç'un bugünkü köşe yazısı - Hıncal Uluç'un dünkü köşe yazısı - Hıncal Uluç'un köşe yazısı - Hıncal Uluç'un dünkü yazısı - Hıncal Uluç'un tüm köşe yazıları - Hıncal Uluç'un tüm yazıları - Hıncal Uluç yazıları

Sabah - Hıncal Uluç Son Köşe Yazıları: