Asyalı göçmenler kazandı!..

Hıncal Uluç

15 Eylül 2021

Dünya, 18 yaşındaki İngiliz Emma Raducanu ile 19 yaşındaki Leylah Fernandez arasındaki Amerikan Açık Kadınlar Finali'ni konuşuyor.

Dünya, 18 yaşındaki İngiliz Emma Raducanu ile 19 yaşındaki Leylah Fernandez arasındaki Amerikan Açık Kadınlar Finali'ni konuşuyor.
Hayır.. En genç final değil bu.. O rekor, 1999'daki Serena Williams (17) ile Martina Hingis (18) finaline ait.
Spor dünyasını altüst eden şey, artık her sporsever ezberledi, Emma'nın Amerika Açık'a eleme turları sonunda katılıp da şampiyon olan ilk ve tek tenisçi olması.
Ama asıl konuşulan, İngiliz, Amerikan ve Kanada gazetelerinin başyazılarına kadar giren konu sportif değil.. Sosyal!.
Bu gazeteler, "Emma ve Leylah, Asyalı göçmenlere pek de iyi bakmayan Batı dünyasının görüşlerini değiştiriyorlar" diye yazdılar özetle..
İki sürpriz genç finalist, özellikle, ülkelerinde büyük sansasyon yarattı.
Ülkeleri mi?. Bir değil.. Üçer tane, ikisinin de..
Raducanu, Kanada Toronto'da, Romen bir baba ile Çinli bir anneden doğdu ve 2 yaşındayken İngiltere'ye taşındılar. Öyle İngiliz.
Fernandez de Kanada Montreal'de, Raducanu'dan iki...
Devamını okumak için tıklayın

Sabah - Sabah gazetesi köşe yazarları - Hıncal Uluç - Hıncal Uluç'un son yazısı - Hıncal Uluç'un son köşe yazısı - Hıncal Uluç'un yazıları - Hıncal Uluç'un bugünkü yazısı - Hıncal Uluç'un bugünkü köşe yazısı - Hıncal Uluç'un dünkü köşe yazısı - Hıncal Uluç'un köşe yazısı - Hıncal Uluç'un dünkü yazısı - Hıncal Uluç'un tüm köşe yazıları - Hıncal Uluç'un tüm yazıları - Hıncal Uluç yazıları

Sabah - Hıncal Uluç Son Köşe Yazıları: