Bu şehr-i Stanbul ki... Ya da... Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul!..

Hıncal Uluç

13 Haziran 2021

İstanbul Televizyon Kulesi'nin restoran katındayız. Burası ziyaretçilerin çıkabileceği en yüksek nokta.. Nokta lafın gelişi.. 360 adlı restoran var orda..

İstanbul Televizyon Kulesi'nin restoran katındayız. Burası ziyaretçilerin çıkabileceği en yüksek nokta.. Nokta lafın gelişi.. 360 adlı restoran var orda..
360.. Çünkü 360 derece dönüyor ve tüm İstanbul'u görüyor. Dürbünlü seyir terası bir kat aşağıda. "Ordan dürbünle bakarsak, (Seyir terasından dürbünle bakmak için de gelmem gerek yani) Gebze'yi, yani Anibal'in mezarının ve anıtının olduğu yeri de görebilir miyiz acaba?" diye düşündüm ilk.. "Ya bir yol bulacağız, ya bir yol yapacağız" diyen Kartacalı Komutan'ın lafı çalışma odamda asılıdır, yıllardır..
İşte bu sözü gerçekleştiren bir anıt yapıdayım şimdi.. Şimdiye kadar "Bir kule bulacağız" diyenlerin derme çatma çelik örgüleriyle dolu bir çöplüktü Çamlıca..

Şimdi işte "Bir kule" yaptık..
Dünyada kayıtlara geçen 291 kule var. Çamlıca TV Tower 30'uncu sırada.. Ama gördüğünüz manzaraya göre sıralarsanız, tek.. Çünkü benzeri yok. Çünkü dünyada başka İstanbul yok..
Ben demiyorum. Ünlü şair, gezgin Lamar...
Devamını okumak için tıklayın

Sabah - Sabah gazetesi köşe yazarları - Hıncal Uluç - Hıncal Uluç'un son yazısı - Hıncal Uluç'un son köşe yazısı - Hıncal Uluç'un yazıları - Hıncal Uluç'un bugünkü yazısı - Hıncal Uluç'un bugünkü köşe yazısı - Hıncal Uluç'un dünkü köşe yazısı - Hıncal Uluç'un köşe yazısı - Hıncal Uluç'un dünkü yazısı - Hıncal Uluç'un tüm köşe yazıları - Hıncal Uluç'un tüm yazıları - Hıncal Uluç yazıları

Sabah - Hıncal Uluç Son Köşe Yazıları: