‘Hayır’cıların korkusu: Gizli ‘evet’çiler

Burhanettin Duran

4 Nisan 2017

Referandum sürecinin son haftalarında evet oylarında bir hareketlenme görülüyor. Bu hareketlenme "evet'e yakın" kararsızların tereddüdünün giderilmesiyle irtibatlı.

Referandum sürecinin son haftalarında evet oylarında bir hareketlenme görülüyor. Bu hareketlenme "evet'e yakın" kararsızların tereddüdünün giderilmesiyle irtibatlı.
Bunun birçok sebebi var. Avrupa başkentlerinin "hayır"cı tavrının doğurduğu milli tepki; hayırcıların bir gelecek perspektifi sunamaması; CHP'nin yalan ve çarpıtmalara başvurması; evet cephesinin yeni sistemi ve gelecek vaadini kapsayıcı bir dille anlatmasını başlıca nedenler olarak sayabilirim.
Nitekim Cumhurbaşkanı Erdoğan, evetlerdeki hareketlenmeyi konsolide eden "kapsayıcı ve toparlayıcı" mesajlarını yoğunlaştırdı. "16 Nisan'dan sonra hak ve özgürlüklerde daha ileri, daha güzel bir Türkiye göreceğiz" vaadine "Evet diyen ne kadar saygınsa, Hayır diyen de o kadar saygındır" yaklaşımını ekledi. Hayır diyen seçmenle hayırı hararetle isteyen terör örgütlerini ayrıştırdı.
Böylece milletin tercihinin bütün siyasetçilerin boyun eğmes...
Devamını okumak için tıklayın

Sabah - Sabah gazetesi köşe yazarları - Burhanettin Duran - Burhanettin Duran'ın son yazısı - Burhanettin Duran'ın son köşe yazısı - Burhanettin Duran'ın yazıları - Burhanettin Duran'ın bugünkü yazısı - Burhanettin Duran'ın bugünkü köşe yazısı - Burhanettin Duran'ın dünkü köşe yazısı - Burhanettin Duran'ın köşe yazısı - Burhanettin Duran'ın dünkü yazısı - Burhanettin Duran'ın tüm köşe yazıları - Burhanettin Duran'ın tüm yazıları - Burhanettin Duran yazıları

Sabah - Burhanettin Duran Son Köşe Yazıları: