Diyarbakır bombasıyla ilgili aşırı ilginç tesadüf

Ezgi Başaran

17 Haziran 2015

Dünkü yazımın başlığı: “Diyarbakır bombasının ardındaki korkunç gerçek” idi.

Yazıda tüyler ürperten bir kronolojiden bahsediyordum.

5 Haziran 2015’te HDP’nin Diyarbakır mitinginde patlatılan bombanın faili O.G’nin o güne kadar kimlerle ilişkide olduğunu ve her şeyin nasıl göz göre göre geliştiğini anlatmıştım.

Kısaca şöyleydi:

29 Eylül 2013’te Radikal muhabiri İdris Emen, 4 gencin Adıyaman’dan Cihatçı olmak üzere Suriye’ye gittiği haberini yapmıştı.

Fikri takip olarak yaptığı ikinci haberinde Adıyaman Emniyet’inin 11 ailenin çocuklarının Cihatçı olmak için Suriye’ye gittiğinden şüphelendiğini ve kendilerine başvurduğunu söylemişti.

**

11 Kasım 2013’te İngiliz gazetesi Guardian, 200 kadar Adıyaman’lı gencin El Kaide’ye katıldığını yazdı.

Bunun üzerine Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner Anadolu Ajansı’na bir açıklama yapmıştı: “Şu anda 200 kişilik bir kayıp başvurusu yok. Adıyaman genelinde 4 yıllık kayıp başvurular...
Devamını okumak için tıklayın

Radikal - Radikal gazetesi köşe yazarları - Ezgi Başaran - Ezgi Başaran'ın son yazısı - Ezgi Başaran'ın son köşe yazısı - Ezgi Başaran'ın yazıları - Ezgi Başaran'ın bugünkü yazısı - Ezgi Başaran'ın bugünkü köşe yazısı - Ezgi Başaran'ın dünkü köşe yazısı - Ezgi Başaran'ın köşe yazısı - Ezgi Başaran'ın dünkü yazısı - Ezgi Başaran'ın tüm köşe yazıları - Ezgi Başaran'ın tüm yazıları - Ezgi Başaran yazıları

Radikal - Ezgi Başaran Son Köşe Yazıları: