Barış, savaş ve seçim...

Altan Öymen

26 Mart 2015

Güney sınırlarımızın ötesinde giderek artan ve çeşitlenen savaş hareketleri, tabii, hepimizi tedirgin ediyor. “Acaba bir gün gelir ülkemiz de öyle bir durum karşısında kalır mı?” kaygısını gündeme getiriyor. 

Zaten savaşın kendisini olmasa da sonuçlarını çoktandır yaşıyoruz. Ülkemize iltica etmek zorunda kalan mülteci komşuların yaşadığı dramlar bizim de dramımız.

Ama tabii, bir de o savaşın doğrudan doğruya ülkemize sıçraması ihtimali, daha da korkunç... O ihtimal akla gelince, kaygılarımız daha da artıyor.

Genelkurmay Başkanı’nın önceki günkü demecinin, dünkü gazetelere yansıyan başlıkları aynı yöndeydi. Başkan’ın “bulunduğumuz coğrafyada konvansiyonel bir harbin yaşanma riskinin henüz ortadan kalkmadığı”nı söylediği belirtiliyordu.

***

Tabii,  ‘henüz ortadan kalkmayan’ o riskin ortadan kaldırılması veya azaltılması için gereken tüm diplomatik ve askeri önlemleri almak ve vatandaşlara ülkemizde barışın egemen olmaya devam edeceği...
Devamını okumak için tıklayın

Radikal - Radikal gazetesi köşe yazarları - Altan Öymen - Altan Öymen'in son yazısı - Altan Öymen'in son köşe yazısı - Altan Öymen'in yazıları - Altan Öymen'in bugünkü yazısı - Altan Öymen'in bugünkü köşe yazısı - Altan Öymen'in dünkü köşe yazısı - Altan Öymen'in köşe yazısı - Altan Öymen'in dünkü yazısı - Altan Öymen'in tüm köşe yazıları - Altan Öymen'in tüm yazıları - Altan Öymen yazıları