Malum TEOG’a az kaldı. Herkes evladının daha fazla net yapması peşinde.

Malum TEOG’a az kaldı. Herkes evladının daha fazla net yapması peşinde.

Deneme sınavları, özel dersler, kurslar tam hız devam ediyor. Bu koşturmaca içinde belki de yıllardır ihmal edilen sorunlar yine gözardı edilmeye devam ediyor.

Mesela çocuk niye bildiği soruyu yapamıyor? Ya da sınavda kaydırıyor?.. Ya da neden test çözmeyi ve daha fazla çalışmayı reddediyor?..

Arada bir durup bu tip sorunlara da bakmak şart. Mesela Türkiye’de ilkokul çağındaki çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHAB) görülme oranının yüzde 7-12 arasında olduğunu biliyor musunuz?

İlkokul çağının başlamasıyla birlikte bu sorunu yaşayan çocuklarda öğrenme, zamanlama, dürtüsellik ve dikkat bozukluğu görülmeye başlıyor.

TEDAVİ EDİLMEZSE SORUN BÜYÜYOR

Küçük yaşlarda fark edilmeyen veya fark edilse de tedavi sürecine girilmeyen sorunlar ergenlik ve yetişkinlikte devam ediyor.

Derslerde başarısızlık, düzensizlik, ...
Devamını okumak için tıklayın

Posta - Posta gazetesi köşe yazarları - Ferhan Kaya Poroy - Ferhan Kaya Poroy'un son yazısı - Ferhan Kaya Poroy'un son köşe yazısı - Ferhan Kaya Poroy'un yazıları - Ferhan Kaya Poroy'un bugünkü yazısı - Ferhan Kaya Poroy'un bugünkü köşe yazısı - Ferhan Kaya Poroy'un dünkü köşe yazısı - Ferhan Kaya Poroy'un köşe yazısı - Ferhan Kaya Poroy'un dünkü yazısı - Ferhan Kaya Poroy'un tüm köşe yazıları - Ferhan Kaya Poroy'un tüm yazıları - Ferhan Kaya Poroy yazıları