Yaşam boyu acemilik

Tümay Mercan

8 Nisan 2021

Yaş aldıkça, çeşitli olaylar yaşadıkça kendimizin ve başkalarının tecrübe sahibi olduğumuzu düşünüyoruz. Elbette geçen yıllar ve yaşanmışlıklar birikim oluşturuyor.

Yaş aldıkça, çeşitli olaylar yaşadıkça kendimizin ve başkalarının tecrübe sahibi olduğumuzu düşünüyoruz. Elbette geçen yıllar ve yaşanmışlıklar birikim oluşturuyor.

Zamanla yaşadıklarımıza benzer olaylara bakış açımız, yaklaşımımız ve çözümlerimiz daha kolay oluyor. Fakat işin ilginç tarafı yaşadıkça ne kadar az şey bildiğimizin farkına varmış olsak da yine de kendimizi çok tecrübeli görüyoruz.

Hayat öyle bir döngü ki, mevcut tecrübelerle bile sanki her gün acemiliğe uyanıyoruz. Yeni bir olay karşısında bocalamalar yaşıyoruz.

ACEMİ YETİŞKİNLER

Elbette bir yetişkin olarak acemiliklerimizi kimseye belli etmemeye çalışıp, sorunların üstesinden geleceğimizi düşünüyoruz. Ama yalnız kaldığımızda kendi kendimize konuştuğumuzda, muhasebe yaptığımızda, acemiliklerimizi fark ediyoruz galiba, ne dersiniz?

Yazıyı okuyup  “ben acemi değilim” diyen var mı?

Elbette,  “Yeni yaşadığımız olaylarda acemi olmak doğal” da diyebilirsiniz,  “Bu kadar yıl boşuna ...
Devamını okumak için tıklayın

Özgür Kocaeli - Özgür Kocaeli gazetesi köşe yazarları - Tümay Mercan - Tümay Mercan'ın son yazısı - Tümay Mercan'ın son köşe yazısı - Tümay Mercan'ın yazıları - Tümay Mercan'ın bugünkü yazısı - Tümay Mercan'ın bugünkü köşe yazısı - Tümay Mercan'ın dünkü köşe yazısı - Tümay Mercan'ın köşe yazısı - Tümay Mercan'ın dünkü yazısı - Tümay Mercan'ın tüm köşe yazıları - Tümay Mercan'ın tüm yazıları - Tümay Mercan yazıları

Özgür Kocaeli - Tümay Mercan Son Köşe Yazıları: