Remzi Kaya neden böyle davranıyor?

Adem Turgut

9 Haziran 2021

Cumhur İttifakı’nın çok dillendirilmese de bazen ötelense de bir parçası hatta önemli bir parçası da Büyük Birlik Partisi’dir.

Cumhur İttifakı’nın çok dillendirilmese de bazen ötelense de bir parçası hatta önemli bir parçası da Büyük Birlik Partisi’dir.

Oyu size az gelebilir ama sağ partilerin bir arada durduğunu göstermek adına o duruş önemlidir. Üstelik bugün siyasi matematik içinde yüzde 1’lik farklar konuşuluyor, rakip ittifaktan yarım puan almak için yeni partiler kuruluyor- kurduruluyor ve baş tacı yapılıyorsa BBP de Cumhur İttifakı’nın matematiksel olarak da çok çok önemli bir parçasıdır.

Uzatmayalım, MHP’nin duruşu ve oy potansiyelleri nedeniyle AK Parti çatısı altında Meclis’e taşınsalar da BBP’nin fikri, duruşu ve oyları önemli.

KOCAELİ’DE NELER OLUYOR

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici son derece dengeli ve kararlı biri. Zaman zaman ittifakın eksiklerini söylese de bağlılığını da net vurguluyor. Daha dün HDP’nin kapatma davasında iktidara destek çıktı. Ama Kocaeli’de durum biraz farklı. Burada neler olduğunu anlamak kolay değil.

Remzi Kaya son dönemde Muhsin Y...
Devamını okumak için tıklayın

Özgür Kocaeli - Özgür Kocaeli gazetesi köşe yazarları - Adem Turgut - Adem Turgut'un son yazısı - Adem Turgut'un son köşe yazısı - Adem Turgut'un yazıları - Adem Turgut'un bugünkü yazısı - Adem Turgut'un bugünkü köşe yazısı - Adem Turgut'un dünkü köşe yazısı - Adem Turgut'un köşe yazısı - Adem Turgut'un dünkü yazısı - Adem Turgut'un tüm köşe yazıları - Adem Turgut'un tüm yazıları - Adem Turgut yazıları

Özgür Kocaeli - Adem Turgut Son Köşe Yazıları: