Vurduğunuz gol olsun!

Adem Turgut

28 Mayıs 2021

Futbol Sadece Futbol Değildir…

Futbol Sadece Futbol Değildir…

Simon Kuper’in kült halini alan kitabının adıydı. Tüm dünyada çok konuşuldu. Çünkü doğruydu. Futbol sadece futbol değildir.

Futbol, sadece sahada oynanan bir oyundan çok tribünleriyle, formasıyla, ekonomisiyle, etki alanıyla başka bir şeydir.

ÇOCUKLUK AŞKIM

Evet, duygusu en belirleyenidir…

Çocukluğumda İsmetpaşa Stadı’na ilk girdiğim anı hatırlıyorum.

Bilet kuyruğunda uzun zaman bekledikten sonra yaşımızın küçük olmasını fırsat bilip iki kişi bir bilet almıştık. Bizden daha uyanıkları maça gelen birinin çocuğu gibi yanlarına takılıp stada girivermişti.

Merdivenleri tırmanıp sahanın yeşilini gördüğüm anda oranın bir başka evren olduğuna inanmıştım. Köfte ekmek kokusuna karışan tezahüratlar içinde beni o çimin çekiciliği beni alıp götürmüştü. Öyle bir hal almıştı ki kupa maçları için dersleri kırıp İsmetpaşa’nın yolunu tutar olmuştuk. Hiç maç kaçırmadan birçok sezonu seyrettim.

Kocaelispor benim çocuklu...
Devamını okumak için tıklayın

Özgür Kocaeli - Özgür Kocaeli gazetesi köşe yazarları - Adem Turgut - Adem Turgut'un son yazısı - Adem Turgut'un son köşe yazısı - Adem Turgut'un yazıları - Adem Turgut'un bugünkü yazısı - Adem Turgut'un bugünkü köşe yazısı - Adem Turgut'un dünkü köşe yazısı - Adem Turgut'un köşe yazısı - Adem Turgut'un dünkü yazısı - Adem Turgut'un tüm köşe yazıları - Adem Turgut'un tüm yazıları - Adem Turgut yazıları

Özgür Kocaeli - Adem Turgut Son Köşe Yazıları: