Birşeyler oluyor!

MURAT İDE

14 Ağustos 2019

Hiç huylandığınız oluyor mu?

Hiç huylandığınız oluyor mu?

Açıklamalara bakınca, tavırlara bakınca, zig-zaglara bakınca, Suriye konusunda hiç huylandığınız oluyor mu?

Değilse, bende mi bir gariplik var?

S-400'ler, F-35'ler vesaire, ilişkiler bu kadar gerilmişken, Trump'ın düşük tondan ve olumlu Türkiye açıklamaları sizin de kafanızı karıştırıyor mu?

Cumhurbaşkanı bugün yarın girdik-giriyoruz derken, Suriye konusunda nihayetinde ABD ile işbirliği noktasına gelmiş olmamız, sizin de kafanızı karıştırıyor mu?

Tüm bunlar olup biterken, Kuzey Irak ve Suriye için, ABD'nin pkk'ya güvence verdiğinin ortaya çıkması, sizin de aklınızı kurcalıyor mu?

Ve yine tüm bunlar olup biterken, ortağının zig-zaglarını savunmakta zorlanan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Amerika'yı ikna ederek tehdidi azaltmak yadırganamaz" şeklindeki 'açıklanamaz' sözleri, sizin aklınızda da soru işareti yaratmıyor mu?

***

Neler olduğunu henüz bilmiyoruz.. Ama bir şeyler olduğu kesin..

...
Devamını okumak için tıklayın
Ortadoğu - Ortadoğu gazetesi köşe yazarları - MURAT İDE - MURAT İDE'nin son yazısı - MURAT İDE'nin son köşe yazısı - MURAT İDE'nin yazıları - MURAT İDE'nin bugünkü yazısı - MURAT İDE'nin bugünkü köşe yazısı - MURAT İDE'nin dünkü köşe yazısı - MURAT İDE'nin köşe yazısı - MURAT İDE'nin dünkü yazısı - MURAT İDE'nin tüm köşe yazıları - MURAT İDE'nin tüm yazıları - MURAT İDE yazıları