Fatih Altaylı’nın çağrısına uyuyoruz: Açıklıyoruz

Odabudsman

22 Temmuz 2021

Odatv’nin Amerikan vakıflarından yüz binlerce dolar fon alan medya kurumlarını yazmasının ardından Türk basınında büyük bir tartışma başladı.

Odatv’nin Amerikan vakıflarından yüz binlerce dolar fon alan medya kurumlarını yazmasının ardından Türk basınında büyük bir tartışma başladı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı tartışmaya “Gerçekten gizli kapaklı olanlardan ise hiçbir haber yoktu. Ben hala ve ısrarla ‘bağımsız haber platformlarının’ gelir ve sponsorluk kaynaklarını açıklaması gerektiğini söyleyeceğim, bunu talep edeceğim. Sonuçta düdüğü kimin çaldığını bilmek okur olarak hakkımız” diyerek girdi.

Odatv olarak Altaylı’nın çağrısına yanıt veriyoruz. Ancak diğer medya kuruluşları da gelirlerini şeffaf olarak açıklamalıdır.

“Fon” tartışması ilk değil. Daha öncede bu tartışmalar yaşanmış, Odatv bu sorulara açık yüreklilikle yanıt vermişti.

“Odatv fon alıyor mu?”

Bu soruya söylenecek söz çok basittir: Odatv'nin tüm kaynağı gazeteciliktir.

FON ALANLAR BUNLARI YAZAMAZ

Mesela son iki aydır yayımladığımız haberlerden örnek verelim:

Ruhsar Pekc...
Devamını okumak için tıklayın

OdaTV - OdaTV gazetesi köşe yazarları - Odabudsman - Odabudsman'ın son yazısı - Odabudsman'ın son köşe yazısı - Odabudsman'ın yazıları - Odabudsman'ın bugünkü yazısı - Odabudsman'ın bugünkü köşe yazısı - Odabudsman'ın dünkü köşe yazısı - Odabudsman'ın köşe yazısı - Odabudsman'ın dünkü yazısı - Odabudsman'ın tüm köşe yazıları - Odabudsman'ın tüm yazıları - Odabudsman yazıları

OdaTV - Odabudsman Son Köşe Yazıları: