Tutuklanan Cihan Kayaalp, olayın perde arkası ve MHP

Nagehan Alçı

23 Haziran 2022

Geçtiğimiz cumartesi MHP'nin Diyarbakır il teşkilatını nasıl lağvettiğini detaylı şekilde anlatmış, Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın Habertürk’e bu köşede yaptığı ayrıntılı açıklamaları aktarmıştım.

Devlet Bahçeli'nin talimatıyla MHP Diyarbakır İl Teşkilatı feshedildi ve sonrasında görevden alınan Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp "çocuk istismarı" suçlaması ile tutuklandı.

Bu gelişmelerden sonra emniyet ve yargı güçleri tarafından operasyondan önce MHP'ye haber gittiği ve il teşkilatının bu sebeple görevine son verildiği yönünde özellikle CHP'ye yakın medyada çok şey yazıldı söylendi.

Ben de bunun üzerine hem MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ı bir kez daha aradım hem de bürokrasi içinden kaynaklarıma ulaşarak olayı anlamaya çalıştım.

Öncelikle Semih Hoca kendilerine operasyondan bir gün önce haber uçurulduğunu şiddetle reddediyor...

"Bu tamamen safsata Nagehan Hanım, bize asla devlet içinden bir bilgi gelmedi. Ben size o...
Devamını okumak için tıklayın

Milliyet - Milliyet gazetesi köşe yazarları - Nagehan Alçı - Nagehan Alçı'nın son yazısı - Nagehan Alçı'nın son köşe yazısı - Nagehan Alçı'nın yazıları - Nagehan Alçı'nın bugünkü yazısı - Nagehan Alçı'nın bugünkü köşe yazısı - Nagehan Alçı'nın dünkü köşe yazısı - Nagehan Alçı'nın köşe yazısı - Nagehan Alçı'nın dünkü yazısı - Nagehan Alçı'nın tüm köşe yazıları - Nagehan Alçı'nın tüm yazıları - Nagehan Alçı yazıları

Milliyet - Nagehan Alçı Son Köşe Yazıları: