Türk siyasal hayatında Canan Kaftancıoğlu olayı

Nagehan Alçı

14 Mayıs 2022

Önceki gün Canan Kaftancıoğlu'na yapılanı duyduğum andan itibaren bir seri tweet attım. O tweetlerde yazdıklarımı burada tekrarlamayacağım. Bu olaya bakış açım çok net.

Önceki gün Canan Kaftancıoğlu'na yapılanı duyduğum andan itibaren bir seri tweet attım. O tweetlerde yazdıklarımı burada tekrarlamayacağım. Bu olaya bakış açım çok net.

Kaftancıoğlu devletin hem eski hem de yeni resmi ideolojisinin tam karşıtı bir radikal solcu olduğu için böyle bir ceza aldı.

Aslında son dönemde militanlıktan uzak, son derece mutedil bir Avrupalı sol çizgiye doğru kaymıştı Canan Hanım ama bu çizgi de Türk devletinin 4'lü ideolojik koalisyonuyla şekillenen yeni resmi ideolojisine aykırı.

Yani sadece Erdoğan karşıtı değil aynı zamanda rejim muhalifi bir karakter olduğu için Kaftancıoğlu'nun siyasi hayatı bitirilmek isteniyor. Yoksa "Erdoğan muhalifi" olup konfor içinde yaşayan yüzlerce siyasetçi, gazeteci, akademisyen var.

Yargı maalesef bu süreçte de araç olarak kullanıldı. O sebeple bu hadisede hukuki-yargısal analiz yapmaya kalkanlar yanılırlar.

Bugünkü Türkiye’de dört siyasi akım monoblok bir amalgam halinde bir resmi devlet i...
Devamını okumak için tıklayın

Milliyet - Milliyet gazetesi köşe yazarları - Nagehan Alçı - Nagehan Alçı'nın son yazısı - Nagehan Alçı'nın son köşe yazısı - Nagehan Alçı'nın yazıları - Nagehan Alçı'nın bugünkü yazısı - Nagehan Alçı'nın bugünkü köşe yazısı - Nagehan Alçı'nın dünkü köşe yazısı - Nagehan Alçı'nın köşe yazısı - Nagehan Alçı'nın dünkü yazısı - Nagehan Alçı'nın tüm köşe yazıları - Nagehan Alçı'nın tüm yazıları - Nagehan Alçı yazıları

Milliyet - Nagehan Alçı Son Köşe Yazıları: