Diyarbakır’da madalyonun farklı yüzleri

Nagehan Alçı

11 Eylül 2019

Dünkü yazıma yüzlerce geri dönüş aldım. Hem okurlardan hem farklı siyasi partilerin önemli isimlerinden hem de meslektaşlarımdan telefon ve e-mailler yağdı adeta.

Dünkü yazıma yüzlerce geri dönüş aldım. Hem okurlardan hem farklı siyasi partilerin önemli isimlerinden hem de meslektaşlarımdan telefon ve e-mailler yağdı adeta.

Bu ilgi net bir şekilde şunu gösteriyor: Her şeyin korkunç boyutta tarafgirlikle ele alındığı bir Türkiye’yi artık vicdan ve sağduyu sahibi kimse istemiyor.

Ben dünkü yazımda Diyarbakır’ın birbirine hiç değmeyen, hatta birbirine tezat iki gerçeğini anlattım. HDP kapısındaki anneleri de anlamaya çalıştım, o annelerin yalnız bırakılmalarının arkasındaki psikolojiyi de.

Bugün de madalyonun iki yüzüne mikrofon uzatacağım. Hem birlikte gittiğimiz kadın meslektaşlarımla birlikte ziyaret ettiğim Diyarbakır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu ile konuştuklarımızı ve izlenimlerimi hem de daha sonra birebir görüştüğüm, görevinden alınan HDP’li Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı’nın söylediklerini aktaracağım.

Önce Valilik ziyareti ile başlayayım.

DİYARBAKIR’IN BELEDİYE BAŞKAN VEKİ...
Devamını okumak için tıklayın

Milliyet - Milliyet gazetesi köşe yazarları - Nagehan Alçı - Nagehan Alçı'nın son yazısı - Nagehan Alçı'nın son köşe yazısı - Nagehan Alçı'nın yazıları - Nagehan Alçı'nın bugünkü yazısı - Nagehan Alçı'nın bugünkü köşe yazısı - Nagehan Alçı'nın dünkü köşe yazısı - Nagehan Alçı'nın köşe yazısı - Nagehan Alçı'nın dünkü yazısı - Nagehan Alçı'nın tüm köşe yazıları - Nagehan Alçı'nın tüm yazıları - Nagehan Alçı yazıları

Milliyet - Nagehan Alçı Son Köşe Yazıları: