‘Sound of Metal’ notları

Mehmet Tez

18 Nisan 2021

Ne zamandır yapılacak işler listemde olan “Sound of Metal”ı sonunda izledim geçen hafta. Çok beğendim. Müzikle değil insanla ilgili olduğu için sevdim. 

Ne zamandır yapılacak işler listemde olan “Sound of Metal”ı sonunda izledim geçen hafta. Çok beğendim. Müzikle değil insanla ilgili olduğu için sevdim. 

Filmde Riz Ahmed, Ruben adlı davulcuyu canlandırıyor. Ruben bir metal davulcusu ve yıllarca yüksek sese maruz kaldığından işitme duyusunu kaybetmeye başlıyor. Bu durum hayatını kökünden değiştirecek. Ama acaba Ruben bu değişime uyum sağlayabilecek mi? Bu soru hepimizin her gün, her gün, her gün kendine sorduğu bir soru değil mi? 

Müziği ve müzisyenleri anlatan filmlerden uzak duruyorum. Çünkü müziğini sevdiğim insanları yakından tanımaktan korkuyorum. Müziği seviyorum ama müzisyenleri seviyor muyum, emin değilim. Aslında elbette seviyorum ve saygı duyuyorum. Ve bu saygımı kaybetmek istemiyorum. Çoğu zaman beklediğimden sığ bulmaktan korkuyorum onları ve en önemlisi zihnimde müzikleriyle oluşan imajın gördüklerim ve öğrendiklerim yüzünden değişmesinden korkuyorum.

Woody Allen’ın ...
Devamını okumak için tıklayın

Milliyet - Milliyet gazetesi köşe yazarları - Mehmet Tez - Mehmet Tez'in son yazısı - Mehmet Tez'in son köşe yazısı - Mehmet Tez'in yazıları - Mehmet Tez'in bugünkü yazısı - Mehmet Tez'in bugünkü köşe yazısı - Mehmet Tez'in dünkü köşe yazısı - Mehmet Tez'in köşe yazısı - Mehmet Tez'in dünkü yazısı - Mehmet Tez'in tüm köşe yazıları - Mehmet Tez'in tüm yazıları - Mehmet Tez yazıları

Milliyet - Mehmet Tez Son Köşe Yazıları: