Komşulardaki bölünme

Fikret Bila

14 Şubat 2020

İdlib’deki gelişmeler Türkiye ile Rusya arasında gerginliğe neden olurken, Suriye ile ilişkileri savaşın eşiğine kadar getirdi.

İdlib’deki gelişmeler Türkiye ile Rusya arasında gerginliğe neden olurken, Suriye ile ilişkileri savaşın eşiğine kadar getirdi.

Suriye’nin Türk askerlerine düzenlediği saldırıya Türkiye misliyle karşılık vermekle kalmadı, İdlib’e büyük bir askeri yığınak yaptı ve Esad’dan ordusunu Türk gözlem noktalarının gerisine çekmesini istedi. Aksi halde Suriye ordusunun her yerde vurulacağını ve gerekirse belirlediği sınıra kadar kovalanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı bu açıklama Ankara’nın kararlılığını ve Suriye ordusuyla gerekirse topyekûn bir savaşı göze aldığını gösteriyor.

Hızla savaşın eşiğine gelmiş olan bu soruna diplomatik bir çözüm bulma arayışları da devam ediyor. Geçmişte yaşanan sorunların çözümünde olduğu gibi adres yine Moskova.

Daha önce Suriye’deki gerginlikler Erdoğan-Putin görüşmeleriyle giderilmişti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Moskova’ya yapacakları ziyarette bir zemin oluşursa Er...
Devamını okumak için tıklayın

Milliyet - Milliyet gazetesi köşe yazarları - Fikret Bila - Fikret Bila'nın son yazısı - Fikret Bila'nın son köşe yazısı - Fikret Bila'nın yazıları - Fikret Bila'nın bugünkü yazısı - Fikret Bila'nın bugünkü köşe yazısı - Fikret Bila'nın dünkü köşe yazısı - Fikret Bila'nın köşe yazısı - Fikret Bila'nın dünkü yazısı - Fikret Bila'nın tüm köşe yazıları - Fikret Bila'nın tüm yazıları - Fikret Bila yazıları

Milliyet - Fikret Bila Son Köşe Yazıları: