Farkında mısınız, çevremizde kaçıp gitmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Farkında mısınız, çevremizde kaçıp gitmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor.
Söz ettiğim, bavulları toplamak, internet hattını kapattırmak, doğalgaz aboneliğini iptal ettirip başka diyarlara göç etmek değil... Memleketi terk eylemek ya da Antalya’ya, Bodrum’a veyahut kıyı şeridinde daha insanca yaşanan bir yerlere taşınıp daha insanca yaşama özlemi de değil. (Gerçi bunu yapanların sayısı da her geçen gün artıyor.)
Söz ettiğim, durduğun yerde, yaşadığın evde, aynı günlük rutinin içindeyken uzaklaşma hissi. Memlekette yaşananlardan bunalıp, bezip, ruhen kaçmaya çalışmak.
Şöyle anlatsam belki daha tanıdık gelir: Son dönemde çevrenizdeki insanlardan sık sık “Artık haber izlemiyorum”, “Gazete almıyoruz valla”, “Amaaan takip etmiyorum” cümlelerini duyar hale geldiniz mi? Ben de sık sık duyuyorum. İnsanlarda hiçbir şeyin değişmeyeceği, düzelmeyeceği hissi yerleşmeye başladı.
Bu yılgınlığın doğal sonucu olarak da birçoğumuz siyasetin karanlığından sıyrılıp güvenl...
Devamını okumak için tıklayın

Milliyet - Milliyet gazetesi köşe yazarları - Aslı Aydıntaşbaş - Aslı Aydıntaşbaş'ın son yazısı - Aslı Aydıntaşbaş'ın son köşe yazısı - Aslı Aydıntaşbaş'ın yazıları - Aslı Aydıntaşbaş'ın bugünkü yazısı - Aslı Aydıntaşbaş'ın bugünkü köşe yazısı - Aslı Aydıntaşbaş'ın dünkü köşe yazısı - Aslı Aydıntaşbaş'ın köşe yazısı - Aslı Aydıntaşbaş'ın dünkü yazısı - Aslı Aydıntaşbaş'ın tüm köşe yazıları - Aslı Aydıntaşbaş'ın tüm yazıları - Aslı Aydıntaşbaş yazıları