Eğitimde ortak akıl var mı?

Abbas Güçlü

16 Ekim 2019

Ülkemizin en önemli sorunlarından biri de eğitim. Hatta diğer sorunların kökenine indiğinizde, hemen hepsinin eğitimsizlikten kaynaklandığını görebilirsiniz.

Ülkemizin en önemli sorunlarından biri de eğitim. Hatta diğer sorunların kökenine indiğinizde, hemen hepsinin eğitimsizlikten kaynaklandığını görebilirsiniz.
Peki, böylesine önemli bir konuda neden ortak akıl oluşturamıyoruz?

MEB ve YÖK’ün aldığı her karar tartışmalı ve hiçbiri kalıcı olmuyor! Çünkü panik halindeler, donanımsızlar ve günü kurtarmaya odaklanmış durumdalar.
Özgürce karar alamıyorlar, o ne der, bu nasıl karşılar diye ince hesaplar yapmaktan, önlerini göremiyorlar.

Bırakın siyaseti, muhalefeti, sivil toplum örgütleri de olup bitenleri şaşkınlıkla izliyor.

Güya, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve öğretim Politikaları Kurulu, üst akıl olacaktı ama kendi kuruluşunu bile tamamlayamadı. Onlar da alınan kararları hayretle karşılıyorlar!

İki Bakanlığımızın önünde Milli ibaresi var. Yani diğer bütün bakanlıklar bir yana Savunma ve Eğitim’de ortak akıl oluşturmak zorundayız!

Bunu şimdi yapmayacaksak, ne zaman yapacağız?..

Yetenek sınavları...
Devamını okumak için tıklayın

Milliyet - Milliyet gazetesi köşe yazarları - Abbas Güçlü - Abbas Güçlü'nün son yazısı - Abbas Güçlü'nün son köşe yazısı - Abbas Güçlü'nün yazıları - Abbas Güçlü'nün bugünkü yazısı - Abbas Güçlü'nün bugünkü köşe yazısı - Abbas Güçlü'nün dünkü köşe yazısı - Abbas Güçlü'nün köşe yazısı - Abbas Güçlü'nün dünkü yazısı - Abbas Güçlü'nün tüm köşe yazıları - Abbas Güçlü'nün tüm yazıları - Abbas Güçlü yazıları

Milliyet - Abbas Güçlü Son Köşe Yazıları: