Camiler yaşlıların ve erkeklerin ise mezarlıklar kimin?

Hüseyin Akın

4 Mayıs 2021

Nerdeyse her kurumun ve her sosyal birimin gençlik yapısı ve kadınlar kolu var. Bunun tek istisnası sanırım camiler.

Nerdeyse her kurumun ve her sosyal birimin gençlik yapısı ve kadınlar kolu var. Bunun tek istisnası sanırım camiler.

Camilere girdiğinizde sanki ihtiyar heyeti toplanmış sanırsınız.

Camiye ve cemaate her yaşta iştirak etmek elbette önemli. Fakat genç olarak ve de kadın olarak camide bulunmak çok daha önemlidir.

Camiler toplu taşıma vasıtaları olmadığına göre saygı icabı ile bile olsa ön saflar sürekli neden yaşlılara tahsis edilir anlamış değilim.

İhtiyarlarla gençler pekâlâ omuz omuza aynı safta namaz kılabilirler.

Memleketimizin gençlere ve kadınlara bakışını daha yakından somut olarak görebilmek için mimarisinden muhteviyatına kadar camilere bakmamız yeterlidir.

Gençlerin bu mekânları aynı zamanda tanışma, halleşme ve selamlaşma için vesile kılmaları, camilerin etrafında bilim, sanat, kültür ve spor faaliyetleri başta olmak üzere hoş vakit geçirmek için ortamlar oluşturmaları için fırsatlar oluşturulmuş olsa fena mı olur?

H...
Devamını okumak için tıklayın

Milli Gazete - Milli Gazete gazetesi köşe yazarları - Hüseyin Akın - Hüseyin Akın'ın son yazısı - Hüseyin Akın'ın son köşe yazısı - Hüseyin Akın'ın yazıları - Hüseyin Akın'ın bugünkü yazısı - Hüseyin Akın'ın bugünkü köşe yazısı - Hüseyin Akın'ın dünkü köşe yazısı - Hüseyin Akın'ın köşe yazısı - Hüseyin Akın'ın dünkü yazısı - Hüseyin Akın'ın tüm köşe yazıları - Hüseyin Akın'ın tüm yazıları - Hüseyin Akın yazıları