Sosyal hizmet neden önemlidir?

Fatih Kılıçarslan

18 Mart 2017


Dünya'da her yıl Mart ayının üçüncü Salı günü “Dünya Sosyal Hizmet Günü” ve 18–24 Mart tarihleri arası “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak kutlanır.


Dünya'da her yıl Mart ayının üçüncü Salı günü “Dünya Sosyal Hizmet Günü” ve 18–24 Mart tarihleri arası “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak kutlanır.

 

Dünya Sosyal Hizmet Günü

Küresel sermayenin siyasi ve ekonomik politikalarından kaynaklanan sistem sorunu, gelir adaletsizliğine yol açmış eşitsizlik, terör ve sosyal sorunların kaynağını oluşturmuştur.

Siyasal, ekonomik ve toplumsal sorunların çözümü sadece ekonomik gelişim ile değil sosyal açıdan sürdürülebilir hizmetlerle mümkündür.

Sosyal hizmet, toplumsal eşitsizlikleri ortadan kaldırmayı amaçlayan, farklılıklara ve insan haklarına duyarlı, toplumun sosyal refah düzeyini geliştirmeye çalışarak insan hakları ve sosyal adalet ekseninde bir toplum inşası hedefler.

Sosyal hizmet adaletin, eşitliğin, insan haklarının ve insan onurunun güvencesidir.

Sosyal hizmet mesleği, toplumun sorunlarının çözümüne katılımını ...
Devamını okumak için tıklayın

Milat - Milat gazetesi köşe yazarları - Fatih Kılıçarslan - Fatih Kılıçarslan'ın son yazısı - Fatih Kılıçarslan'ın son köşe yazısı - Fatih Kılıçarslan'ın yazıları - Fatih Kılıçarslan'ın bugünkü yazısı - Fatih Kılıçarslan'ın bugünkü köşe yazısı - Fatih Kılıçarslan'ın dünkü köşe yazısı - Fatih Kılıçarslan'ın köşe yazısı - Fatih Kılıçarslan'ın dünkü yazısı - Fatih Kılıçarslan'ın tüm köşe yazıları - Fatih Kılıçarslan'ın tüm yazıları - Fatih Kılıçarslan yazıları