Kim derdi Kaftancıoğlu muhalefetin asgari müştereği olacak?

Osman Sert

14 Mayıs 2022

Bundan 3 sene önce kimse demezdi. Hatta bu iddiayı dile getiren kendi mahallesinden de güzel bir tepki görürdü.

Bundan 3 sene önce kimse demezdi. Hatta bu iddiayı dile getiren kendi mahallesinden de güzel bir tepki görürdü.

Ama iktidar hukuku siyasallaştırıp adaleti tümüyle görevde kalmanın bir aracı haline getirince Kaftancıoğlu’na verilen ceza bir tarafta muhalefetten ortak tepki gördü, diğer tarafta da iktidar sözcüleri kararı göğüslerini gererek savunamadılar.

Gerçi bir dönem ‘muhtar bile olamayacak’, ‘siyasi hayatı bitti’ manşetlerini görünce sevinenlere benzer mutluluk işaretlerini bu sefer AK Partili isimlerde de görmedik değil.

Mesele sanki hukuk, adalet ve her zeminde siyasetin alanını açmak değilmiş gibi Kaftancıoğlu’nun radikal sol kimliği ve davaya konu olan sosyal medya paylaşımları üzerinden kararı meşrulaştırmaya çalışanlar oldu elbette.

Yargıtay’ın kararının sadece CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP özelinde değerlendirilemeyecek sonuçları var.

Bilenler biliyor zaten ama 2013’teki sosyal medya paylaşımları üzerine 2019’da yerel seçi...
Devamını okumak için tıklayın

Karar - Karar gazetesi köşe yazarları - Osman Sert - Osman Sert'in son yazısı - Osman Sert'in son köşe yazısı - Osman Sert'in yazıları - Osman Sert'in bugünkü yazısı - Osman Sert'in bugünkü köşe yazısı - Osman Sert'in dünkü köşe yazısı - Osman Sert'in köşe yazısı - Osman Sert'in dünkü yazısı - Osman Sert'in tüm köşe yazıları - Osman Sert'in tüm yazıları - Osman Sert yazıları

Karar - Osman Sert Son Köşe Yazıları: