Şiddete başvurma, silahlı eylem yapma ihtimalleri ‘olabilir’ örgütü: Hizb’ut Tahrir

Elif Çakır

22 Aralık 2018

 

 

Önceki gün “her ne kadar bugüne kadar şiddete başvurmadılar ve silahları yok ise de gelecekte şiddete başvurma ve silah edinme ihtimalleri var” örgütünün iki üyesi Ali Yıldırım ve Adem Yıldırım “silahsız terör örgütüne üyelik” suçlamasıyla tutuklandı. 

Yüksek yargı kurumumuzun silahsız terör örgütü dediği Hizb’ut Tahrir. Yani İslami Kurtuluş Partisi. ABD’den Almanya’ya, İngiltere’den Japonya’ya, Avusturalya’dan Rusya’ya, Tunus’tan Suriye’ye kadar faaliyet gösteren, 1953 yılında Filistin’de kurulan uluslararası bir siyasi parti... Partinin amacı, Hilafeti geri getirmek. Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanları İslam Devleti çatısı altında toplamak. Şiddet kullanmayı kesin bir şekilde reddediyorlar.

Enteresan bir şekilde, faaliyette bulundukları hiçbir ülkede seçimlere girmiyorlar. Oy kullanmıyorlar.

Hatta en uç örnek Suriye’de bile kayıtlara giren bir şiddet eylemleri yok.

Hal böyle iken bizim yüksek yargı kurumumuz, kanunlara, içtihatlara ve e...
Devamını okumak için tıklayın

Karar - Karar gazetesi köşe yazarları - Elif Çakır - Elif Çakır'ın son yazısı - Elif Çakır'ın son köşe yazısı - Elif Çakır'ın yazıları - Elif Çakır'ın bugünkü yazısı - Elif Çakır'ın bugünkü köşe yazısı - Elif Çakır'ın dünkü köşe yazısı - Elif Çakır'ın köşe yazısı - Elif Çakır'ın dünkü yazısı - Elif Çakır'ın tüm köşe yazıları - Elif Çakır'ın tüm yazıları - Elif Çakır yazıları

Karar - Elif Çakır Son Köşe Yazıları: