Su içmenin de püf noktaları var

Osman Müftüoğlu

11 Eylül 2019

SUSUZLUK HiSSiNi BEKLEMEYiN!

SUSUZLUK HiSSiNi BEKLEMEYiN!

Çocuklar susuzluk hislerini ifade etmekte zorlandıkları, yaşlılar ve hastalar da susuzluklarının farkına varamadıkları için, su ihtiyacını karşılarken süreci susuzluk duygusu ile yönetmek doğru olmayabiliyor.
Temiz ve güvenli su içmek de mühim bir ayrıntı, dikkat edin. Plastik değil cam şişelerde satılan suları tercih edin. Pahalı geliyorsa yanınızda mataranızı taşıyın. Plastik doğanın en büyük tehdididir. Bu tehdide aracılık etmeyin.

YEMEKTE SU İÇMEYİN!

Su içme işini yemekle iç içe sürdürmek doğru değil. Yemek sırasında su içmemekte fayda var. Nedeni şu: Yemek yerken içtiğiniz su her şeyden önce midede doygunluk ve dolgunluk hissi yaratacaktır. Bu da beslenme ritminizi aksatır. Ayrıca midenin gıdaları sindirme süreçlerini bozabileceği için yemek yerken, hatta hemen öncesi ve sonrasında su içmemenizde fayda var.
Bunun tam tersini savunanlar, yemekte su içmeyi faydalı bulanlar da var. Haklı olabilirler. Onlara göre yemekle içi...
Devamını okumak için tıklayın

Hürriyet - Hürriyet gazetesi köşe yazarları - Osman Müftüoğlu - Osman Müftüoğlu'nun son yazısı - Osman Müftüoğlu'nun son köşe yazısı - Osman Müftüoğlu'nun yazıları - Osman Müftüoğlu'nun bugünkü yazısı - Osman Müftüoğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Osman Müftüoğlu'nun dünkü köşe yazısı - Osman Müftüoğlu'nun köşe yazısı - Osman Müftüoğlu'nun dünkü yazısı - Osman Müftüoğlu'nun tüm köşe yazıları - Osman Müftüoğlu'nun tüm yazıları - Osman Müftüoğlu yazıları