Rejimin mafya reisi tercihi değişince

Mehmet Y. Yılmaz

4 Mayıs 2021

Türkiye'de mafyanın "kayıtlı" 3 bin 211 askeri olduğunu biliyor muydunuz? "Bilmiyordum" diye üzülmenize gerek yok, ben de yeni öğrendim.

Türkiye'de mafyanın "kayıtlı" 3 bin 211 askeri olduğunu biliyor muydunuz? "Bilmiyordum" diye üzülmenize gerek yok, ben de yeni öğrendim.

Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü bunu biliyormuş.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi geçtiğimiz Mart ayında Antalya'da örgütlü suçlarla mücadele esaslarını belirlemek için bir üst düzey toplantı yapmış.

Hangi mafya şefinin, kaç askeri olduğu da bu toplantıya sunulan bir raporda yer alıyor. Daha ayrıntılı bilgi için Tolga Şardan'ın T24'te yayımlanan "Mafya Operasyonları ve Sedat Peker Dosyası" başlıklı yazısını okuyabilirsiniz.

Gazete yönetirken bu tür haberleri çok severdim.

Mesela bu haber bir tam sayfa info – grafiğe çok uygun.

Mafya şeflerinin fotoğrafları, her birinin kaçar askeri olduğu, faaliyet alanları, sorumluluk bölgeleri, birbirleriyle çapraz ilişkileri, kim kime dost, kim kime düşman, siyasi bağlantıları gibi ayrıntılarla fotoğraf gibi bir sayfa yapılabilirdi.

Günümüzde gazetel...
Devamını okumak için tıklayın

Hürriyet - Hürriyet gazetesi köşe yazarları - Mehmet Y. Yılmaz - Mehmet Y. Yılmaz'ın son yazısı - Mehmet Y. Yılmaz'ın son köşe yazısı - Mehmet Y. Yılmaz'ın yazıları - Mehmet Y. Yılmaz'ın bugünkü yazısı - Mehmet Y. Yılmaz'ın bugünkü köşe yazısı - Mehmet Y. Yılmaz'ın dünkü köşe yazısı - Mehmet Y. Yılmaz'ın köşe yazısı - Mehmet Y. Yılmaz'ın dünkü yazısı - Mehmet Y. Yılmaz'ın tüm köşe yazıları - Mehmet Y. Yılmaz'ın tüm yazıları - Mehmet Y. Yılmaz yazıları

Hürriyet - Mehmet Y. Yılmaz Son Köşe Yazıları: