Al sana uygulama!

Deniz Zeyrek

28 Aralık 2019

SÖZCÜ yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davanın kararı açıklanırken, yıllar öncesine gidip, Radikal Gazetesi'nde attığımız bir başlığı anımsadım:

SÖZCÜ yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davanın kararı açıklanırken, yıllar öncesine gidip, Radikal Gazetesi'nde attığımız bir başlığı anımsadım:

“Bu Cop Hepimize”

O başlığın altındaki haberin konusu, Aralık 1995'te gözaltına alınan bir grup lise öğrencisinin emniyette başına gelenlerdi. Yargıtay Genel Kurulu'ndaki kayıtlara göre “makata cop sokmak”, “Cinsel organdan elektrik vermek” de dahil her türlü işkence uygulanmıştı ve bu işkenceyi yapan polisler yerel mahkeme tarafından iki kez beraat ettirilmişti.

Tercih ettiğimiz başlık, aslında açık seçik ortada olan işkenceye rağmen verilen “beraat” kararına, “devletin yargısının, devletin polisini korumasına” isyanımızdı.

Bu ceza hükümete!

Ben de SÖZCÜ davasında mahkeme başkanının kararını duyunca aklımdan ilk geçen başlık “bu ceza hükümete” oldu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün Yargı Reformu Paketi ile ilgili kurduğu cümleleri, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun çocuksu alkışlarını...
Devamını okumak için tıklayın

Hürriyet - Hürriyet gazetesi köşe yazarları - Deniz Zeyrek - Deniz Zeyrek'in son yazısı - Deniz Zeyrek'in son köşe yazısı - Deniz Zeyrek'in yazıları - Deniz Zeyrek'in bugünkü yazısı - Deniz Zeyrek'in bugünkü köşe yazısı - Deniz Zeyrek'in dünkü köşe yazısı - Deniz Zeyrek'in köşe yazısı - Deniz Zeyrek'in dünkü yazısı - Deniz Zeyrek'in tüm köşe yazıları - Deniz Zeyrek'in tüm yazıları - Deniz Zeyrek yazıları

Hürriyet - Deniz Zeyrek Son Köşe Yazıları: