Rahşan-Mete Düren çifti Göcek Hamam Koyu’nda muhteşem bir hayali gerçeğe dönüştürdü: ADAIA

Ayşe Arman

29 Temmuz 2020

İki hekim… İkisi de mesleğinin en iyilerinden… Rahşan-Mete Düren çifti… Bir hayalin peşinden gittiler ve Göcek’te yolu olmayan bir koyda, bir dünya cenneti yarattılar: Adaia. Önce Güneş enerjisi getirdiler, sonra su… Çevredeki bütün restoranların da faydalanmasını sağladılar. Sonra yol yaptılar. Bir yaşam alanı oluşturdular. 4 yılda binlerce insana ulaştılar. Konserler, sergiler, konferanslar, festivaller düzenlediler. DAKSADER’i kurdular. Amaçları, bölgenin en önemli zenginliği olan doğa ve denizi muhafaza edebilmek, çevrecilik bilincini geliştirmek, bölgeye has, kara ve deniz hayvanlarını korumak, bu koya ve tüm Göcek’e kültür, sanat ve bilim getirmek.

CarrefourSA’nın yüzen market teknesi Mavi de onların elçisi. Hem tekne sahiplerine hem de kaptanlarına çevreyi ve doğayı koruma konusunda bilgi veriyor, eğitiyor. Böyle bir iş birliği içindeler. Ben Rahşan Düren’i buldum, konuştum. Sordukça sordum. Harika şeyler anlattı, alkışlıyorum, alkışlıyorum, alkışlıyorum.

<...
Devamını okumak için tıklayın
Hürriyet - Hürriyet gazetesi köşe yazarları - Ayşe Arman - Ayşe Arman'ın son yazısı - Ayşe Arman'ın son köşe yazısı - Ayşe Arman'ın yazıları - Ayşe Arman'ın bugünkü yazısı - Ayşe Arman'ın bugünkü köşe yazısı - Ayşe Arman'ın dünkü köşe yazısı - Ayşe Arman'ın köşe yazısı - Ayşe Arman'ın dünkü yazısı - Ayşe Arman'ın tüm köşe yazıları - Ayşe Arman'ın tüm yazıları - Ayşe Arman yazıları

Hürriyet - Ayşe Arman Son Köşe Yazıları: