Gençliğin Sırrı Beyinde

Ayşe Arman

18 Mayıs 2022

Bayramda, Prof. Dr. Derya Uludüz’ün ‘Gençliğin Sırrı Beyinde’ kitabını okudum. Hem de altını çize çize…

Bayramda, Prof. Dr. Derya Uludüz’ün ‘Gençliğin Sırrı Beyinde’ kitabını okudum. Hem de altını çize çize…
.
Bazı şeyleri biliyordum, bazılarını yeni öğrendim. Beyin sağlığımızı korumak, ‘yeni hayatımız’da artık çok daha önem kazandı. Yaşam tarzımız, beslenme düzenimiz, hatta hayata bakış açımız… Tüm bunları, bi nöroloji profesöründen duymak çok iyi geldi. Ahmet Ümit de, ‘Her doktor biraz Sherlock Holmes’tür’ diye güzel bi önsöz yazmış kitaba.
.
İstanbul’da denk geldik, yakalamışken, merak ettiğim pek çok şeyi sordum Derya Hoca’ya. Kırmayıp, bitmek tükenmek bilmeyen sorularıma cevap verdiği için teşekkür ederim.
.
Dünya Başağrısı Derneği Komitesi Eşbaşkanı ve Pediatrik Başağrıları Dünya Çalışmaları koordinatörü olan Derya Uludüz Hoca’yla sadece beyinle ilgili konuşmadık. Bütüncül tıbba da değindik.
.
İki post halinde buradan okuyabilirsiniz ya da daha uzun halini profildeki linkten…
.
Kitabında beyin ve beden sağlığı için formüller, stresle baş etm...
Devamını okumak için tıklayın

Hürriyet - Hürriyet gazetesi köşe yazarları - Ayşe Arman - Ayşe Arman'ın son yazısı - Ayşe Arman'ın son köşe yazısı - Ayşe Arman'ın yazıları - Ayşe Arman'ın bugünkü yazısı - Ayşe Arman'ın bugünkü köşe yazısı - Ayşe Arman'ın dünkü köşe yazısı - Ayşe Arman'ın köşe yazısı - Ayşe Arman'ın dünkü yazısı - Ayşe Arman'ın tüm köşe yazıları - Ayşe Arman'ın tüm yazıları - Ayşe Arman yazıları

Hürriyet - Ayşe Arman Son Köşe Yazıları: