20 yıl önce, 20 sene sonra!

Umur Talu

31 Mayıs 2022

“Milenium”un başıydı.

“Milenium”un başıydı.
DSP-ANAP-MHP koalisyonu. Yani Ecevit (Hüsamettin Özkan)-Yılmaz-Bahçeli.
Büyük depremde binlerce canını veren, ruhu da enkaza dönen ülke, adım adım ekonomik krize de batmaktaydı.

Bugün artık o gazetelerinin, TV’lerinin sahibi olmayan, bütün ihtiraslarıyla birlikte hepsini iktidara devreden büyük medya patronlarının siparişi bir kanun Meclis’ten çıkmış, baskılara, şantaja boyun eğmeyen Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer veto etmişti.

Üçlü koalisyon ile “yandaş medyası”nın hesabı, bir yıl boyunca hiç değişiklik yapılmazsa, kanunun bu kez vetoya takılmadan geçeceğiydi.
(Bugün resmen ve fiilen Cumhurbaşkanı’nın öyle bir veto fonksiyonu kalmadı; zaten kanunu kendileri pişiriyor! Kuvvetler ayrılığını kaybedip kudrete teslim olmuş bir sistem. Bravo AKP’li demokratlar!)

Neyse…
Kanunun özü şuydu:
Medya patronları banka sahibi olmanın, başka işler yapmanın “RTÜK’sel kanuni” çerçevesini istiyordu, ki fiilen durum oydu zaten…
Ama bilh...
Devamını okumak için tıklayın

Habertürk - Habertürk gazetesi köşe yazarları - Umur Talu - Umur Talu'nun son yazısı - Umur Talu'nun son köşe yazısı - Umur Talu'nun yazıları - Umur Talu'nun bugünkü yazısı - Umur Talu'nun bugünkü köşe yazısı - Umur Talu'nun dünkü köşe yazısı - Umur Talu'nun köşe yazısı - Umur Talu'nun dünkü yazısı - Umur Talu'nun tüm köşe yazıları - Umur Talu'nun tüm yazıları - Umur Talu yazıları

Habertürk - Umur Talu Son Köşe Yazıları: