Şirin, Cemal ve diğerleri!

Umur Talu

14 Mayıs 2022

El Cezire muhabiri Şirin Ebu Akile de diğer gazeteci arkadaşlarıyla birlikte İsrail’in Cenin Kampı operasyonunu izlemek için oradaydı.

El Cezire muhabiri Şirin Ebu Akile de diğer gazeteci arkadaşlarıyla birlikte İsrail’in Cenin Kampı operasyonunu izlemek için oradaydı.
Kim bilir kaç senede kaç gazeteci, Cenin ve diğer kamplardaki “operasyonlar”da kaç kişi, kaç çocuk öldürülmüştü.
“Soykırım kampları”dan süzülmüş bir devletin kamplarda yaptıkları da, İsrailli muhaliflerin de protesto ettiği gibi, tarihin inanılmaz kahpeliklerinden biriydi.
Üstelik orası artık sözde “Filistin toprağı” sayılıyordu!

Türkiye’de basın meslek örgütleri ile sendikalar protesto etti hemen.
Uluslararası Gazeteci Federasyonu, oradaki gazetecilerin tanıklıklarına da dayanarak, “Kasıtlı, sistematik bir cinayet” dedi.

NE DİYECEĞİZ BİZ!

Biz ne diyeceğiz?
Devletimiz, oynak siyasetimiz, sözde kararlılık gibi pazarlanan ilkesizliğimiz ne diyecek
Ekonominin düştüğü çukurda, herkese hemen açılan devletlu ellerimiz Şirin Ebu Akile’nin hatırasını nasıl kucaklayacak, hangi utanmaz yüzle uzanacak?

Tam da “bir kez ...
Devamını okumak için tıklayın

Habertürk - Habertürk gazetesi köşe yazarları - Umur Talu - Umur Talu'nun son yazısı - Umur Talu'nun son köşe yazısı - Umur Talu'nun yazıları - Umur Talu'nun bugünkü yazısı - Umur Talu'nun bugünkü köşe yazısı - Umur Talu'nun dünkü köşe yazısı - Umur Talu'nun köşe yazısı - Umur Talu'nun dünkü yazısı - Umur Talu'nun tüm köşe yazıları - Umur Talu'nun tüm yazıları - Umur Talu yazıları

Habertürk - Umur Talu Son Köşe Yazıları: