O genç doktora bunu yapmaya ne hakkınız vardı!

Sevilay Yılman

23 Haziran 2022

Önceki gün Osmanlı’dan miras Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane’nin yani İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin mezuniyet töreni vardı.

Önceki gün Osmanlı’dan miras Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane’nin yani İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin mezuniyet töreni vardı.

1827’de kurulan ve bu yıl 195. Mezunlarını yola çıkaran fakültenin bu geleneksel töreninde birincilikle mezun olan başta olmak üzere genç doktorlar konuşma yaparlar.

Bu yıl da bu ritüel bozulmadı.

Ancak 6 yıl evvel okula birincilikle yerleşen ve birincilikle de mezun olan Merve Nur Uçar’ın yaptığı konuşma nedeniyle daha önce hiç olmadığı kadar gündem oldu halk arasında “Çapa” olarak bilinen İstanbul Tıp Fakültesi’ndeki son tören.

Çünkü şaka gibi ama iktidara yakın bazı medya Merve Nur’un mezuniyet konuşmasını öyle bir eklemeyle servis etti ki!

Sanki Merve ülkenin mevcut durumundan, şartlarından gayet memnun ve hatta bu yüzden de başka ülkelere giden meslektaşlarına laf sokuşturuyor filan.

Oysa ki alakası yok!

Oturdum üşenmedim baştan sona dinledim konuşmasını.

Yazının sonunda linki veriyorum. Siz de bi...
Devamını okumak için tıklayın

Habertürk - Habertürk gazetesi köşe yazarları - Sevilay Yılman - Sevilay Yılman'ın son yazısı - Sevilay Yılman'ın son köşe yazısı - Sevilay Yılman'ın yazıları - Sevilay Yılman'ın bugünkü yazısı - Sevilay Yılman'ın bugünkü köşe yazısı - Sevilay Yılman'ın dünkü köşe yazısı - Sevilay Yılman'ın köşe yazısı - Sevilay Yılman'ın dünkü yazısı - Sevilay Yılman'ın tüm köşe yazıları - Sevilay Yılman'ın tüm yazıları - Sevilay Yılman yazıları

Habertürk - Sevilay Yılman Son Köşe Yazıları: