Öğretmenleri bir de bu sorunla uğraştırmanın anlamı yok!

Prof. Dr. Kürşad Zorlu

6 Ağustos 2022

Türkiye’de eğitim sisteminin en önemli parçası olan öğretmenlerin sorunları çözülmeden eğitimde nihai başarının yakalanması mümkün değil.

Türkiye’de eğitim sisteminin en önemli parçası olan öğretmenlerin sorunları çözülmeden eğitimde nihai başarının yakalanması mümkün değil.

Bu sorunların elbette bir çırpıda anlatılması da güç… Zira yapısal, ekonomik, siyasal ve sosyal bir takım dayanakları var. Çözümü de bütünsel bir odaklanma istiyor.

Zaten mevcut olan ücretlerin mesleğin saygınlığı ve önemiyle orantılı olmayışı, ücretli öğretmenlik adı altında gri bir alanda duran insanların varlığı, atanamayan öğretmenlerin uğradığı mağduriyet ve siyasallaşmanın doğurduğu meslek içi sarsıntılar gibi sıralanabilecek bu sorunlar karşısında yeni sorunlara sebep olmanın da bir anlamı yok!

Ne olursa olsun öğretmenlerin mesleklerini olabildiğince huzurlu ve motive bir şekilde icra edebilmelerinin yolları aranmalıdır.

Bu sorunlardan biri de aslında öğretmenlere bir katkı olarak hazırlanan ve öğretmenlik kariyerine uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik unvanlarını getiren yeni meslek kanunundaki bir takım...
Devamını okumak için tıklayın

Habertürk - Habertürk gazetesi köşe yazarları - Prof. Dr. Kürşad Zorlu - Prof. Dr. Kürşad Zorlu'nun son yazısı - Prof. Dr. Kürşad Zorlu'nun son köşe yazısı - Prof. Dr. Kürşad Zorlu'nun yazıları - Prof. Dr. Kürşad Zorlu'nun bugünkü yazısı - Prof. Dr. Kürşad Zorlu'nun bugünkü köşe yazısı - Prof. Dr. Kürşad Zorlu'nun dünkü köşe yazısı - Prof. Dr. Kürşad Zorlu'nun köşe yazısı - Prof. Dr. Kürşad Zorlu'nun dünkü yazısı - Prof. Dr. Kürşad Zorlu'nun tüm köşe yazıları - Prof. Dr. Kürşad Zorlu'nun tüm yazıları - Prof. Dr. Kürşad Zorlu yazıları

Habertürk - Prof. Dr. Kürşad Zorlu Son Köşe Yazıları: