62 EBSO'lu kendi aşısını buldu

Osman Gençer

22 Temmuz 2020İstanbul Sanayi Odası geçtiğimiz günlerde açıkladı. Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın (EBSO) 62 üyesi, 2019'da Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu arasına girdi.
Yani.. 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’nun yaklaşık yüzde12,4’ünü EBSO üyesi firmalar oluşturdu.
Yani.. Her 12 büyük firmadan biri EBSO üyesi olarak karşımıza çıktı.
Yani.. EBSO’nun ilk 100 listesine giren firmaların 43'ü de 500 büyük listeye girmeyi başardı.

*

Bütün bu rakamlar, Egeli kuruluşlar adına hepimize gurur veriyor elbette. Türkiye'nin devleri arasında bu kadar yüksek oranda yer alabilmek hiç de kolay değil. Ama, her başarının bir sırrı var mutlaka..
Buradaki sır ise tek kelimeyle şöyle.. Üretim..
Artık gayet net biliyoruz ki, ülkemizin ekonomideki tek çıkış kapısı üretim.. Hele içinde bulunduğumuz Covid-19 salgını süresince bunu çok daha iyi anladık.
Üretmekten, ürettiğimizi ihraç etmekten ve katma değerli üretim yapmaktan başka şansımız bulunmuyor. Üretim, salgının aşısı gibi görev yapı...
Devamını okumak için tıklayın

Habertürk - Habertürk gazetesi köşe yazarları - Osman Gençer - Osman Gençer'in son yazısı - Osman Gençer'in son köşe yazısı - Osman Gençer'in yazıları - Osman Gençer'in bugünkü yazısı - Osman Gençer'in bugünkü köşe yazısı - Osman Gençer'in dünkü köşe yazısı - Osman Gençer'in köşe yazısı - Osman Gençer'in dünkü yazısı - Osman Gençer'in tüm köşe yazıları - Osman Gençer'in tüm yazıları - Osman Gençer yazıları