Bir dostu içerde bırakmak!

Muhsin Kızılkaya

22 Temmuz 2020

Hapishaneyi edebiyatından bilmiyorum. Allah düşürmesin, yolum şu yaşıma kadar düşmedi oraya. O yüzden oradaki hayatı, oralara dair yazılan romanlardan, hikayelerden, şiirlerden tanıyorum, bir de girip çıkmış dostlarımın anlattıklarından.

Tekin yer değildir, düşen bilir vesselam. Gardiyan ağır demir kapıyı üzerine kapatır kapatmaz, aşkların, umutların, gelecek tasavvurun, ideallerin, alışkanlıkların, sevdiklerin, velhasıl insanı hayata bağlayan ne varsa hepsi dışarıda kalır.

*

Basit bir suçtan düşmüş Kemal adında bir arkadaşım, Hakkari Cezaevinin havalandırmasına voltaya çıkmış koğuş arkadaşlarıyla birlikte. Hapishanenin havalandırmasında kafanı kaldırdığında şehrin yaslandığı kel Cete Dağı görünüyor. Dağda tek bir ağaç, yeşillik namına tek bir tutam ot bile yok. Kayası bile erimiş zamanla güneşten, boz bir toprak yığınıdır dağ. Yine de bahardan kalmış kuru otları bulmak umuduyla büyük baş hayvanlar eksik olmaz dağın yamacından.

...
Devamını okumak için tıklayın

Habertürk - Habertürk gazetesi köşe yazarları - Muhsin Kızılkaya - Muhsin Kızılkaya'nın son yazısı - Muhsin Kızılkaya'nın son köşe yazısı - Muhsin Kızılkaya'nın yazıları - Muhsin Kızılkaya'nın bugünkü yazısı - Muhsin Kızılkaya'nın bugünkü köşe yazısı - Muhsin Kızılkaya'nın dünkü köşe yazısı - Muhsin Kızılkaya'nın köşe yazısı - Muhsin Kızılkaya'nın dünkü yazısı - Muhsin Kızılkaya'nın tüm köşe yazıları - Muhsin Kızılkaya'nın tüm yazıları - Muhsin Kızılkaya yazıları

Habertürk - Muhsin Kızılkaya Son Köşe Yazıları: