‘Cesur Yürek’ İskoçya puanı kaptı

Ercan Taner

19 Haziran 2021

İngiltere-İskoçya rekabeti, futbol tarihinin bayağı derinliklerinde başlamıştır. Düşünün, ilk maç 30 Kasım 1872'de oynandı. O günkü sonuç 0-0'dı.

İngiltere-İskoçya rekabeti, futbol tarihinin bayağı derinliklerinde başlamıştır. Düşünün, ilk maç 30 Kasım 1872'de oynandı. O günkü sonuç 0-0'dı.

Gelelim dün akşama. İngiltere, teknik kapasitesi daha yüksek oyunculardan kurulu takım. İskoçlar İngilizler ile oynarken, bir kişi; iki kişilik mücadele eder.

Sicim gibi yağan yağmurda başlangıç, tam bir ada derbisi gibiydi. Kornerde bomboş kalan Stones'un kafası direğe takılmasa İngiltere için maç kolay yola girecekti. Orta alanda İngiltere'nin iyi pas yapma isteğine İskoçya savaşarak cevap verdi.

İngiltere ceza sahasına az ve öz gelen İskoçya'da, Tierney'in arka direkte O'Donnell'e yaptığı ortaya onun vuruşu ve Pickford'un kurtarışı, ilk yarının en önemli anları arasına girdi. İskoçya'nın kaptırdığı topları hemen geri alma mücadelesi, oyunun büyük bölümüne damga vurdu.

Kane, uzun süre istediği topları alamayınca, gol bölgelerinin dışına çıkıp, topla buluşup, daha çok pas dağıttı. İskoç savunmasında özellikle hava ...
Devamını okumak için tıklayın

Habertürk - Habertürk gazetesi köşe yazarları - Ercan Taner - Ercan Taner'in son yazısı - Ercan Taner'in son köşe yazısı - Ercan Taner'in yazıları - Ercan Taner'in bugünkü yazısı - Ercan Taner'in bugünkü köşe yazısı - Ercan Taner'in dünkü köşe yazısı - Ercan Taner'in köşe yazısı - Ercan Taner'in dünkü yazısı - Ercan Taner'in tüm köşe yazıları - Ercan Taner'in tüm yazıları - Ercan Taner yazıları