Çöpe göz dikenler ya da yoksulları ne yapmalı

Zeki Coşkun

14 Ekim 2021

Bize söylenen ve anlamamız gereken şu:

Bize söylenen ve anlamamız gereken şu:

1 - Caddelerin, mağazaların, vitrinlerin, cafelerin kirletilmesine asla izin verilemez! Bolluğun, zenginliğin, refahın; mutluluk ve zarafetin gölgelenmesi, uygunsuz görüntülerle karartılması kabul edilemez.

2 - Yoksullar, paçavralar ve paçavracılar bundan böyle ortalıkta istedikleri gibi arzı endam edemeyecekler. Günün her saati keyiflerine göre her yere girip çıkamayacaklar. 

Çevik Kuvvet ordusunun zabıta ve iş makineleri desteğiyle gecenin bir saatinde kâğıt ve katı atık toplayıcılarının depolarına, barınaklarına düzenlediği biber gazlı operasyonlar, büyük kentlerdeki kargaşaya son vermeyi hedefliyor. 

İlgililer böyle diyor. O nedenle de emniyet güçlerinin operasyonuna ilişkin açıklamayı Çevre ve Şehircilik Bakanı yapıyor. Bakanın ifadesiyle “bunlar rutin uygulamalar.” Geçmişte bu tür baskınların örneği olmadığına göre bundan sonra rutinleştirileceği söyleniyor demektir. 

Maksat sıfır atık… sıfır yoksul...
Devamını okumak için tıklayın

Gazete Duvar - Gazete Duvar gazetesi köşe yazarları - Zeki Coşkun - Zeki Coşkun'un son yazısı - Zeki Coşkun'un son köşe yazısı - Zeki Coşkun'un yazıları - Zeki Coşkun'un bugünkü yazısı - Zeki Coşkun'un bugünkü köşe yazısı - Zeki Coşkun'un dünkü köşe yazısı - Zeki Coşkun'un köşe yazısı - Zeki Coşkun'un dünkü yazısı - Zeki Coşkun'un tüm köşe yazıları - Zeki Coşkun'un tüm yazıları - Zeki Coşkun yazıları

Gazete Duvar - Zeki Coşkun Son Köşe Yazıları: