Sağlıklı olmak

Zeki Gül

12 Şubat 2020

Bir kitap ya da bir panelin etkisi, okuyucu veya izleyicisine sorular ürettirdiği kadar kendi sorularını da üretebildiği ölçüde artmakta.

Bir kitap ya da bir panelin etkisi, okuyucu veya izleyicisine sorular ürettirdiği kadar kendi sorularını da üretebildiği ölçüde artmakta.

Pazartesi akşamı Buca Kent Konseyince düzenlenen ‘Yerel Yönetim ve Sağlık’ panelinde daha ilk konuşmada Sevgili Feride Saçaklıoğlu Tanık Hoca’mızı dinleyenler sanırım ‘heybelerinde’ bolca soru ve yanıt ile ayrıldılar:

“•Hangi koşullarda sağlık meselesini tartışıyoruz?

•Herkes sağlıklılık bakımından eşit şansa sahip midir?

•Sağlık, sadece hastalık ve sakatlıkların olmayışı değil, bedensel, ruhsal ve sosyal iyilik hali midir?

•Hastalanmak, erken ölmek, iş kazasında sakat kalmak kader midir? İşin fıtratında mı vardır ölüm, sakatlık?”

Elbette bazı yanıtlar, sağlık hakkı bağlamında ortak mücadeleyi yükseltebildiğimiz oranda zenginleşecek. Gerek bir halk sağlığı hocası oluşu, gerekse TTB (Türk Tabipleri Birliği) geçmiş dönem genel sekreterliği ve 2. başkanlığı görevleri ve barış imzacısı kimliği ile sunumu son d...
Devamını okumak için tıklayın

Evrensel - Evrensel gazetesi köşe yazarları - Zeki Gül - Zeki Gül'ün son yazısı - Zeki Gül'ün son köşe yazısı - Zeki Gül'ün yazıları - Zeki Gül'ün bugünkü yazısı - Zeki Gül'ün bugünkü köşe yazısı - Zeki Gül'ün dünkü köşe yazısı - Zeki Gül'ün köşe yazısı - Zeki Gül'ün dünkü yazısı - Zeki Gül'ün tüm köşe yazıları - Zeki Gül'ün tüm yazıları - Zeki Gül yazıları