Anneler ve çocuklar...

Mustafa Yalçıner

17 Eylül 2019

Anneler ve çocukları...

Anneler ve çocukları...

Evet, anneler. Anneler bir başkadır. Çocukları anneler için bir başka anlam taşır, yere-göğe sığdırılmazlar. Karnında taşımıştır, parçasıdır, canındandır. Emzirmiştir, beslemiş, temizlemiş, giydirmiştir. Büyütülmesinin en büyük emeği onundur. Anlaşılmaz değildir, en çok anne sahiplenir çocuğunu. Başına bir hal gelse en çok anne yanar yıkılır.

Bir haftadır annelerle çocukları, gündemde. Anneler ve “kayıp” çocukları. Birinci sayfalarla ekranlarda konu bu. Önemsiz mi? Değil! Ve sadece günümüzün değil, son yıllarımızın bir gündemi bu.

Görmezden gelinen Cumartesi Anneleri 755. haftadır bir araya geliyor, çocukları için çığlıklarını birleştiriyorlar.

Son bir haftadır anneler ve çocukları gündemine bir ilave oldu. Bir grup anne Diyarbakır HDP il binası önünde oturup “PKK’nin kaçırdığı”nı söyledikleri çocuklarını istiyorlar.

Annedir, hakkıdır. Anne çocuğunu arar ve ister. Bu konuda, anaların önünde oturdukları HDP’ye de, PKK’ye de b...
Devamını okumak için tıklayın

Evrensel - Evrensel gazetesi köşe yazarları - Mustafa Yalçıner - Mustafa Yalçıner'in son yazısı - Mustafa Yalçıner'in son köşe yazısı - Mustafa Yalçıner'in yazıları - Mustafa Yalçıner'in bugünkü yazısı - Mustafa Yalçıner'in bugünkü köşe yazısı - Mustafa Yalçıner'in dünkü köşe yazısı - Mustafa Yalçıner'in köşe yazısı - Mustafa Yalçıner'in dünkü yazısı - Mustafa Yalçıner'in tüm köşe yazıları - Mustafa Yalçıner'in tüm yazıları - Mustafa Yalçıner yazıları

Evrensel - Mustafa Yalçıner Son Köşe Yazıları: