‘Duymak zorunda’ kalacağımız bir dönemin eşiğinde!

İhsan Çaralan

10 Ekim 2019

103 kişinin hayatını kaybettiği, yüzlercesinin yaralandığı 10 Ekim Ankara Gar Katliamı’nın üzerinden dört yıl geçti.

103 kişinin hayatını kaybettiği, yüzlercesinin yaralandığı 10 Ekim Ankara Gar Katliamı’nın üzerinden dört yıl geçti.

Acılarla, kapanmayan yaralarla, katliamın gerçek sorumlularının yargılanması için başlatılan adalet mücadelesiyle, katledilenlerin onların bıraktığı bayrağı daha ileriye taşıyacak barış ve adalet davasının sürdürülmesi kararlılığının ifadesi olan direnç ve mücadeleyle geçen bir dört yıl!

Katliamda hayatını kaybeden barış savaşçıları, yıl dönümü vesilesiyle mezarları başında da anıldılar. Bugün de ülke sathında anmalar yapılıyor.

Aradan geçen dört yılda; 10 Ekim 2015 günü Ankara’da gerçekleştirilen vahşi saldırının nasıl, kimler tarafından ve kimlerin koruma ve kollamasında yapıldığı açıkça ortaya çıkmıştır. Dahası bu koruyup kollamanın ötesinde katiller 10 Ekim günü barış mitingine saldırmalarına kadar yakından izlenmiş ama izlemenin katilleri yakalamak için değil, adeta görevlerini yapmalarını garantiye almak için yapıldığı ortaya çıkmıştır!

...
Devamını okumak için tıklayın
Evrensel - Evrensel gazetesi köşe yazarları - İhsan Çaralan - İhsan Çaralan'ın son yazısı - İhsan Çaralan'ın son köşe yazısı - İhsan Çaralan'ın yazıları - İhsan Çaralan'ın bugünkü yazısı - İhsan Çaralan'ın bugünkü köşe yazısı - İhsan Çaralan'ın dünkü köşe yazısı - İhsan Çaralan'ın köşe yazısı - İhsan Çaralan'ın dünkü yazısı - İhsan Çaralan'ın tüm köşe yazıları - İhsan Çaralan'ın tüm yazıları - İhsan Çaralan yazıları

Evrensel - İhsan Çaralan Son Köşe Yazıları: