Hava dert havası bizimki Hamlet davası

Ayşen AKSAKAL

7 Ocak 2018

Bir haftamız daha davalar, duruşmalarla geçti. Bir süre daha da böyle geçecek gibi.

Bir haftamız daha davalar, duruşmalarla geçti. Bir süre daha da böyle geçecek gibi.

Tarihe damga vuracak, her biri hakkında ciltlerce kitap yazılası davalar bunlar. Tek acı yanı hepsinin birden aynı dönemde yaşanmasının verdiği kanıksama hissi. 

Cumhuriyet davası savunmaları Leipzig davasını aratmıyor, Ethem Sarısülük’ün dava dosyasında tahribat oluşmuş, 14 dosya 9’a düşmüş, dava CD’si kırılmış. ABD’deki Zarrab davasında Hakan Atilla’nın suçlu bulunmasının siyasi ve ekonomik sonuçları yine dönüp dolaşıp bize dokunacak. 

Öte yandan kadına şiddette emsal niteliğindeki bir davanın peşindeyiz, Nevin Yıldırım tahliye edilmedi. Silah zoru ile sistematik olarak cinsel saldırıya uğramış ve kurtuluşu için işlediği cinayet sonucu müebbete mahkum olmuş, Yargıtayın müebbet kararını bozması, tüm kadınlar ve Nevin için beklenti yaratmıştı. Oysa 6 yıldır cezaevindeki Nevin Yıldırım tahliye edilmedi.

Hal böyleyken böyle. Gazetecilik yargılanıyor, parti eş başkanları yarg...
Devamını okumak için tıklayın

Evrensel - Evrensel gazetesi köşe yazarları - Ayşen AKSAKAL - Ayşen AKSAKAL'ın son yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın son köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın yazıları - Ayşen AKSAKAL'ın bugünkü yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın bugünkü köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın dünkü köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın dünkü yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın tüm köşe yazıları - Ayşen AKSAKAL'ın tüm yazıları - Ayşen AKSAKAL yazıları

Evrensel - Ayşen AKSAKAL Son Köşe Yazıları: