Bugün yılın son günü. Umarım ki aldınız uykunuzu.

Bugün yılın son günü. Umarım ki aldınız uykunuzu.

Dilerim ki gece kalabalık evlerde olursunuz, yemeklerinizi beraber pişirir afiyetle yersiniz, hep bir ağızdan şarkılar söylersiniz, teselliler bulursunuz, dileklerinizi içinizden tekrar eder, geç vakitlerde içinizde bir umutla uyursunuz. 

Yeni yıl kutlamak bu sene yasak bazı semtlerde. Bir kısım insan zaten kutlamıyor yeni yılı. Yenilikten korkan insandan da ben korkarım. Her şeyin yenisi iyidir. Yeni bir eve çıkarsın, eşyan, yükün hafifler, yeni bir işe başlarsın, içinde yeniden unutulmuş bir heyecan ve öğrenme isteği, yeni bir aşka kapılırsın silinir gider geçmişin derdi. Yeni iyidir.

Hiç bayramlık pabuçlarıyla yatmamış gibi, yeni bir elbiseyi dolap kapısının dışına asıp seyretmemiş gibi, bir şehri ilk kez göreceği zaman heyecandan uykuları kaçmamış gibi kötüler.

Yarın sabah uyandığımızda hiçbir şey değişmeyecek, biz de biliyoruz. OHAL kalkmış olmayacak, neden yargılandığı belli olmayanlar salınıp evleri...
Devamını okumak için tıklayın

Evrensel - Evrensel gazetesi köşe yazarları - Ayşen AKSAKAL - Ayşen AKSAKAL'ın son yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın son köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın yazıları - Ayşen AKSAKAL'ın bugünkü yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın bugünkü köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın dünkü köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın köşe yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın dünkü yazısı - Ayşen AKSAKAL'ın tüm köşe yazıları - Ayşen AKSAKAL'ın tüm yazıları - Ayşen AKSAKAL yazıları

Evrensel - Ayşen AKSAKAL Son Köşe Yazıları: